وکیل انلاین مهریه-موسسه حقوقی دادآرمان

وکیل آنلاین مهریه کیست؟

مهریه چیست؟

مهریه یا کابین به مالی گفته می‌ شود که مرد در هنگام وقوع عقد نکاح اسلامی به زن خود می ‌پردازد یا مکلف به پرداخت آن می ‌شود.

طبق ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی، به مجرد عقد، زن مالک مهر می‌ شود و می‌ تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید.

همچنین مهریه مال معینی است که دارای ارزش مالی بوده و ضمن عقد نکاح از سوی زوج به زوجه تملیک و داده می‌شود و گاهی ممکن است به جای مال، انجام کاری به نفع زن باشد مانند تعهد مرد به آموزش قرآن به زن

در عقد دائم چنانچه در زمان عقد، مهریه ‌ای تعیین نشده باشد عقد صحیح است و طرفین می ‌توانند بعد از ازدواج در مورد مهریه توافق نمایند؛ اما در عقد موقت (صیغه)، تعیین مهریه شرط لازم و ضروری برای صحت عقد می‌باشد و عدم تعیین مهریه و مدت زمان عقد موقت موجب بطلان عقد می ‌شود.

اگر تصمیم داری از حق حبس مهریه استفاده کنی و نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با شماره وکیل مهریه موسسه حقوقی دادآرمان تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

انواع مهریه

مهریه انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

مهرالمسمی: اگر مهر ضمن عقد نکاح یا پس از آن به رضایت طرفین تعیین شود مهر‌المسمی نامیده می‌شود. مهر‌المسمی مال معینی است که به عنوان مهر با توافق زوجین تعیین می‌گردد یا شخصی که زوجین انتخاب کرده‌اند.

مهرالمثل: مهری که بر حسب عرف و عادت و با توجه به وضع زن از لحاظ سن، تحصیلات، موقعیت خانوادگی و اجتماعی زن و بر حسب زمان و مکان تعیین می‌گردد.

موارد تعیین مهر‌المثل: مهرالمثل در مواقعی تعیین می شود که:

1- هرگاه مهر‌المسمی تعیین نشده باشد و نزدیکی واقع شده باشد.

2- در عقد نکاح و ازدواج شرط عدم مهریه شده باشد پس از وقوع نزدیکی زن مستحق مهر‌المثل است.

3- در مواردی که مهر‌المسمی به جهتی از جهات باطل باشد پس از نزدیکی زن مستحق مهر‌المثل می ‌باشد.

4- مواردی که مهر تعیین نشده و مرد پس از نزدیکی زن خود را طلاق دهد.

مهرالمتعه: هرگاه در عقد ازدواج مهر ذکر نشده باشد و شوهر قبل از نزدیکی و تعیین مهر، زن خود را طلاق دهد، زن مستحق مهر‌المتعه می‌ شود. در مهر‌المتعه وضعیت مرد از لحاظ اقتصادی و توانایی مالی مورد توجه واقع می‌ شود.

مهرالسنه: مهری است که پیامبر اکرم (ص) برای دخترش فاطمه (س) تعیین کرده. این مهر معادل ۵۰۰ درهم است، که این یک نوع مهر‌المسمی می ‌باشد.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در مورد ممنوع الخروج کردن مرد بابت مهریه، موسسه حقوقی دادآرمان بهترین وکیل مهریه در شمال تهران را به شما معرفی می کند.

انواع مهریه از نظر زمان مطالبه

همان طور که گفته شد زن مالک مهریه است و می تواند هر زمان که بخواهد مهریه خود را از شوهرش مطالبه کند، اما مهریه از نظر زمان مطالبه به دو دسته تقسیم می شود:

1- مهریه عندالمطالبه

مهریه عندالمطالبه یعنی هر زمان که زوجه بخواهد می ‌تواند مهریه ‌اش را از همسرش درخواست بنماید و زوج موظف به پرداخت مهریه است.

* نکته: هنگامی که مهریه به صورت عندالمطالبه باشد، اصل بر این است که مرد توانایی پرداخت آن را دارد، مگر آنکه خلاف آن ثابت شود و بار اثبات آن نیز بر عهده شوهر است و در واقع او باید ثابت نماید توانایی کافی برای پرداخت تمام و یا پرداخت بخش زیادی از مهریه را به صورت یکجا ندارد.

2- مهریه عندالاستطاعه

مهریه عندالاستطاعه یعنی پرداخت آن از سوی مرد به همسرش مشروط به داشتن توانایی مالی است و اصل بر این است که مرد توانایی مالی برای پرداخت مهریه به صورت یکجا را ندارد.

* نکته: چنانچه زوجه مهریه خود را درخواست کند، اصل بر این است که زوج توانایی پرداخت تمام و یا بخشی از آن را به صورت یکجا ندارد و بار اثبات خلاف این موضوع بر عهده زوجه است.

برای اینکه بدونی بهترین روش برای مطالبه مهریه چیه با وکیل مهریه در غرب تهران تماس بگیر.

شما عزیزان می توانید از طریق کانال حقوقی تلگرام موسسه حقوقی دادآرمان با بهترین وکلای پایه یک دادگستری در خصوص کلیه دعاوی حقوقی و کیفری در ارتباط باشید…

وکیل آنلاین مهریه

امروزه به دلیل افزایش امکانات فضای مجازی و سهولت دسترسی افراد به اطلاعات مختلف در موضوعات متنوع، استفاده ی کاربران از فضای مجازی نسبت گذشته بیشتر شده است و کاربران می کوشند تا بتوانند مشکلات و سوالات خود را با جستجو در فضای مجازی حل کنند و به پاسخ سوالات خود دست یابند.

یکی از موضوعاتی که امروزه خیلی از افراد جامعه در مورد آن سوالات بسیاری دارند، مسائل مربوط به مهریه و دعاوی مرتبط با آن است؛ به این دلیل وکلای دادگستری در فضای مجازی امکاناتی را برای کاربران فراهم کرده اند که افراد بتوانند، سوالات خود را مطرح کنند و به پاسخ مناسب دست یابند.

وکیل آنلاین مهریه یکی از بهترین گزینه ها در طرح سوالات مهریه برای کاربران فضای مجازی است. حال وقتی افراد می خواهند از یک وکیل آنلاین مهریه مشکلات خود را در مورد مهریه مطرح کنند، سوالاتی برایشان پیش خواهد آمد، مثلاً اینکه وکیل آنلاین مهریه باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند ما را راهنمایی کند؟ از کجا می توانیم به اطلاعات وکیل آنلاین مهریه اعتماد کنیم ؟ مزایای مشاوره با وکیل آنلاین مهریه چیست؟

اگر در مورد مطالبه مهریه در طلاق غیابی نیاز به مشاوره و راهنمایی داری، موسسه حقوقی دادآرمان بهترین وکیل مهریه در شرق تهران را به شما معرفی می کند.

مزایای مشاوره با وکیل آنلاین مهریه

همان طور که گفته شد، وکیل آنلاین مهریه یکی از بهترین گزینه ها برای دریافت مشاوره برای افراد است و طرح سوالات در خصوص مهریه با یک وکیل آنلاین مهریه با تجربه کمک بسزایی در حل مشکلات افراد می کند. وکیل آنلاین مهریه چه مزایایی دارد که یکی از بهترین گزینه ها برای طرح پرسش های حقوقی در خصوص مهریه است ؟

برخی مزایای مشاوره با وکیل آنلاین مهریه عبارتند از:

صرفه جویی در وقت

صرفه جویی در هزینه

 دسترسی آسان به وکیل آنلاین مهریه

امکان مشاوره حضوری پس از مشاوره آنلاین

برای دریافت مشاوره رایگان مهریه از وکیل آنلاین مهریه می توانید از طریق پیام رسان ها مانند واتساپ (وکیل آنلاین واتساپ)، اینستاگرام و تلگرام (وکیل آنلاین تلگرام) با ما در ارتباط باشید و به صورت غیر حضوری سوالات و مشکلات حقوقی خود را مطرح کنید و از مزایای موسسه حقوقی آنلاین استفاده کنید.

صرفه جویی در وقت

امروزه به دلیل افزایش مشغله ی روزمره ی افراد ، آنها وقت کمتری برای حل مشکلات خود دارند ، به همین دلیل برای حل مشکل خود به دنبال راهی برای صرفه جویی در زمان هستند.

پس چنانچه افراد سوالات و مشکلاتی در خصوص مهریه داشته باشند، می توانند با مطرح کردن پرسش خود در مورد مهریه با وکیل آنلاین مهریه به صورت مجازی و دریافت مشاوره ی غیر حضوری در کوتاه ترین زمان ممکن به پاسخ، سوال خود برسند و دیگر نیازی به صرف وقت زیاد برای رفت و آمد به دفتر وکیل برای مشاوره ی حضوری نمی باشد و وکیل آنلاین مهریه این امکان را فراهم می کند که افراد بدون صرف وقت اضافی مشکل خود را در خصوص مهریه حل کنند و بهترین راهنمایی و مشاوره را دریافت نمایند.

همچنین سرعت پاسخگویی به سوالات از سوی وکیل آنلاین مهریه بالا می شود و به دلیل سرعت بالای پاسخگویی، کاربران زمان کمتری منتظر دریافت پاسخ خود هستند و از اتلاف وقت آنها جلوگیری می شود.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان با وکیل پایه یک دادگستری تهران در خصوص دعاوی مهریه از طریق شماره تلفن بهترین وکیل تهران با ما در ارتباط باشید.

صرفه جویی در هزینه

یکی از مهمترین مزایای وکیل آنلاین مهریه این است که هزینه ی مشاوره ی آنلاین مهریه توسط وکیل، رایگان بوده یا هزینه ی خیلی کمی دارد و کسانی که توانایی مالی برای پرداخت هزینه مشاوره ی حضوری را ندارند و نمی توانند برای مشاوره به دفتر وکیل به صورت حضوری مراجعه کنند، می توانند از طریق فضای مجازی، توسط یک وکیل آنلاین مهریه ، مشاوره و راهنمایی شوند و در این صورت دیگر نیازی به پرداخت هزینه ی بالای مشاوره نمی باشد و به این ترتیب در هزینه ی افراد صرفه جویی می شود و افرادی که از توانایی مالی برخوردار نیستند می توانند از مزایای مشاوره با یک وکیل متخصص و با تجربه به صورت رایگان برخوردار شوند.

دسترسی آسان به وکیل آنلاین مهریه

می توان گفت امروزه تقریباً همه ی افراد دارای گوشی هوشمند هستند و به فضای مجازی به راحتی دسترسی دارند و می توانند به آسانی از طریق فضای مجازی و به صورت غیر حضوری با وکیل آنلاین مهریه ارتباط برقرار کنند و سوالات خود را مطرح کنند.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان از وکیل آنلاین مهریه موسسه حقوقی دادآرمان تماس بگیر تا از مزایای مشاوره با یک وکیل مهریه با تجربه بهره مند شوی.

امکان مشاوره ی حضوری پس از مشاوره ی آنلاین

وکیل آنلاین مهریه، ابتدا کاربران را که به صورت غیر حضوری راهنمایی می کند و به سوالات آنها پاسخ می دهد. دریافت مشاوره برای کاربران و طرح سوالات ساده و کلی به صورت غیر حضوری اولین قدم در حل مشکلات آنها در خصوص مهریه است و در صورتی که کاربر مشکل پیچیده تری داشته باشد که صرفاً از طریق مشاوره ی غیر حضوری قابل حل نبوده و نیازمند بررسی و مطالعه ی مدارک توسط وکیل مهریه باشد، افراد می توانند پس از دریافت مشاوره ی غیر حضوری از یک وکیل آنلاین مهریه به صورت حضوری نیز به او مراجعه نمایند و با ارائه اسناد و مدارک خود از وکیل مهریه راهنمایی و مشاوره دریافت کنند و در صورت لزوم نیز وکالت پرونده ی خود را به وکیل مهریه واگذار کنند.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان در زمینه مهریه و دعاوی مربوط به آن و مزایای استفاده از سایت موسسه حقوقی دادآرمان، با بهترین وکیل مهریه، تماس بگیر.

ویژگی های وکیل آنلاین مهریه چیست؟

وکیل آنلاین مهریه باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا ما بتوانیم به او اعتماد کنیم و از او مشاوره و راهنمایی بگیریم؟ بهترین وکیل آنلاین مهریه کیست؟ اینها سوالاتی است که قبل از دریافت مشاوره از یک وکیل آنلاین مهریه ممکن است برای کاربران مطرح شود. در ادامه به بیان ویژگی های یک وکیل آنلاین مهریه خوب می پردازیم تا کاربران بدانند با توجه به ویژگی هایی که یک وکیل مهریه خوب دارد، می توانیم به او اعتماد کنیم و سوالات خود در خصوص مهریه را با او مطرح کنیم و بدون شک به بهترین و مناسب ترین پاسخ خود دست یابیم.

برخی ویژگی های وکیل آنلاین مهریه به شرح زیر است:

داشتن تجربه و تخصص

وکیل آنلاین مهریه یک وکیل پایه یک دادگستری است. با وجود اینکه او می تواند در تمام زمینه های حقوقی یا کیفری فعالیت کرده و قبول وکالت نماید؛ اما تنها در دعاوی مهریه فعالیت داشته و به این ترتیب با قوانین مرتبط با مهریه و رویه دادگاه خانواده و اجرای ثبت در رسیدگی به پرونده ی مهریه آشنایی کامل دارد و به همین دلیل از دانش و تخصص کافی در این زمینه برخوردار است؛ از این رو در حل و فصل دعاوی مربوط به مهریه بسیار موفق است . با توجه به دلایلی که گفته شد، وکیل آنلاین مهریه بهترین گزینه برای کسب مشاوره در خصوص مهریه است.

به روز بودن اطلاعات

وکیل آنلاین مهریه پیوسته می کوشد تا از جدیدترین قوانین مربوط به مهریه آگاه باشد و اطلاعات او مطابق با آخرین قوانین و رویه مراجع قضایی در رسیدگی به پرونده است و به همین جهت می توان به جدید بودن اطلاعاتی که وکیل آنلاین مهریه در اختیار ما قرار می دهد، اطمینان داشته باشیم و از راهنمایی های وی در حل مشکلات خود در مورد مهریه استفاده کنیم.

سرعت بالا در پاسخگویی

وکیل آنلاین مهریه با صرف کمترین زمان ممکن به سوالات کاربران پاسخ می دهد و به این ترتیب در وقت افراد بسیار صرفه جویی خواهد شد.

اعتماد به نفس بالا

یک وکیل آنلاین مهریه خوب باید دارای قدرت تجزیه و تحلیل مسائل حقوقی باشد و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد تا بتواند به کاربران این اطمینان را بدهد که تا چه اندازه می توانند در پرونده ی خود موفق باشند و بهترین راهکارها را به آنها ارائه دهد.

وکیل آنلاین مهریه در مورد کدام دعاوی به کاربران مشاوره می دهد؟

وکیل آنلاین مهریه که در مورد دعاوی مربوط به مهریه و رویه اجرای ثبت و دادگاه خانواده در رسیدگی به پرونده ی مهریه آشنایی کامل دارد؛ می تواند کاربران را در خصوص دعاوی مهریه راهنمایی و مشاوره نماید که این دعاوی عبارتند از:

* مطالبه ی مهریه از طریق اجرای ثبت و دادگاه خانواده

* معرفی و توقیف اموال زوج برای مطالبه ی مهریه

* دادخواست اعسار از پرداخت مهریه

* درخواست تعدیل اقساط مهریه

* گرفتن حکم جلب زوج به دلیل عدم پرداخت مهریه

* ممنوع الخروج کردن زوج برای مطالبه مهریه

* دعوای معامله به قصد فرار از دین (پرداخت مهریه)

* مطالبه مهریه از ارث

توصیه: بهتر است افراد به این نکته توجه کنند که به دلیل پیچیدگی قوانین و یا تغییر آنها و رویه دادگاه در رسیدگی به دعاوی مهریه، افراد نمی توانند شخصاً و بدون دریافت کمک و مشاوره از یک وکیل مهریه که می تواند یک وکیل آنلاین مهریه با تجربه باشد، در خصوص طرح دادخواست یا پیگیری دعاوی مطرح شده اقدام کنند و ممکن است به دلیل نا آگاهی از قوانین جدید و رویه دادگاه ها، پرونده های آنها با شکست مواجه شده و یا دادخواست آنها رد شود و به حقوق خود دست پیدا نکنند.

پس بهترین راه برای طرح دادخواست در خصوص مهریه، ابتدا دریافت مشاوره از یک وکیل مهریه است که می تواند یک وکیل آنلاین مهریه باشد و سپس برای پیگیری پرونده ی مهریه با وکیل مهریه به صورت حضوری ملاقات کرده و اسناد و مدارک لازم را در اختیار وکیل قرار داده و وکیل مهریه پس از بررسی های لازم در پرونده، شما را راهنمایی کرده و به دلیل پیچیدگی های موجود در پرونده و صرف زمان جهت پیگیری، می توانید برای سرعت بخشیدن به روند رسیدگی و جلوگیری از اتلاف وقت و افزایش احتمال موفقیت پرونده ی مهریه ، به بهترین وکیل مهریه وکالت دهید.

مشاوره ی وکیل آنلاین مهریه در مطالبه ی مهریه

یک وکیل آنلاین مهریه می تواند زوجه را در مورد نحوه ی مطالبه ی مهریه راهنمایی کند و زوجه با طرح سوالات خود با یک وکیل آنلاین مهریه می تواند در پیگیری دادخواست خود موفق تر عمل نماید و احتمال دستیابی به حقوق مالی خود را افزایش دهد.

مهریه در دو مرحله قابل مطالبه است:

1- مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت

2- مطالبه مهریه از طریق دادگاه خانواده

مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت

چنانچه زوجه بخواهد مهریه اش را مطالبه کند، در گام اول باید به دفترخانه ای مراجعه کند که عقد نکاح را ثبت کرده است و با ارائه اصل عقدنامه یا رونوشت آن، صدور اجراییه مهریه را درخواست نماید. دفترخانه اجراییه را صادر کرده و آن را به زوجه تحویل می دهد و زوجه باید آن را به اجرای ثبت ارائه دهد و پس از آن، اجرای ثبت اجراییه مهریه را به زوج ابلاغ می کند. زوج 10 روز پس از ابلاغ اجراییه باید اقدام به پرداخت مهریه زوجه نماید. چنانچه زوج برای پرداخت مهریه زوجه هیچ اقدامی نکند و دادخواست اعسار هم ارائه ندهد، اگر زوج اموالی به نام خود داشته باشد، توسط اجرای ثبت توقیف و سپس از طریق مزایده به فروش خواهد رسید و به این ترتیب مهریه زوجه از طریق اجرای ثبت وصول خواهد شد.

زوجه می تواند برای مطالبه ی مهریه از طریق اجرای ثبت، ابتدا با یک وکیل آنلاین مهریه، به صورت غیر حضوری مشورت نماید تا با آگاهی بیشتری در اخذ حقوق خود اقدام نماید.

مطالبه مهریه از طریق دادگاه خانواده

پس از اینکه زوجه برای مطالبه مهریه ی خود از طریق اجرای ثبت اقدام نمود و پس از طی مراحلی که گفته شد، موفق به وصول مهریه ی خود نشود، پس از آن باید برای مطالبه ی مهریه از طریق دادگاه خانواده اقدام نماید و دادگاه خانواده یا شورای حل اختلاف، پس از بررسی دادخواست مطالبه ی مهریه برای مهریه ی زوجه تعیین تکلیف خواهد کرد.

چنانچه زوجه قصد مطالبه ی مهریه خود را داشته باشد، ممکن است زوج برای فرار از پرداخت مهریه زوجه، اموال خود را به دیگران انتقال دهد. در صورتی که زوجه با یک وکیل آنلاین مهریه مشورت نماید، وکیل او را راهنمایی می کند تا برای جلوگیری از نقل و انتقال اموال از سوی زوج، همزمان با طرح دادخواست مطالبه ی مهریه یا قبل از آن، برای توقیف اموال زوج، قرار تأمین خواسته را از دادگاه خانواده درخواست نماید.

وکیل آنلاین مهریه چگونه زوج را در طرح دادخواست اعسار راهنمایی می کند؟

هرگاه زن قصد داشته باشد مهریه ی خود را از شوهرش مطالبه نماید و به این منظور از طریق اجرای ثبت یا دادگاه خانواده یا شواری حل اختلاف اقدام کرده باشد ، مرد می تواند در صورتی که توان مالی پرداخت یکجای مهریه را نداشته باشد، به دادگاه خانواده دادخواست اعسار از پرداخت مهریه را ارائه نماید و مرد می تواند برای طرح دادخواست اعسار با یک وکیل آنلاین مهریه مشورت نماید تا دادخواست اعسار به درستی تنظیم شود و تمام نکات مهم در آن رعایت شود و همه ی مدارک مورد نیاز برای اثبات اعسار زوج باید ضمیمه ی دادخواست شود؛ چون ممکن است در صورت کامل نبودن مدارک، زوج نتواند اعسار خود را در دادگاه ثابت کند و دادخواست اعسار او رد شود.

پس نحوه ی تنظیم دادخواست اعسار از پرداخت مهریه و ارائه مدارک لازم بسیار مهم است و باید برای طرح دادخواست و تکمیل مدارک و اطلاعات از یک وکیل مهریه با تجربه که می تواند یک وکیل آنلاین مهریه باشد مشورت کرد. در صورت مشاوره با وکیل آنلاین مهریه، هم در زمان و هم در هزینه وی صرفه جویی خواهد شد و هم به نتیجه ی مطلوب خواهد رسید و درخواست اعسار او مورد پذیرش دادگاه قرار بگیرد و با قبول اعسار او از سوی دادگاه، نحوه ی پرداخت مهریه زوجه به صورت اقساطی تعیین خواهد شد و مبلغ آن با توجه به توانایی زوج خواهد بود.

با توجه به آنچه گفته شد، مشاوره گرفتن از یک وکیل آنلاین مهریه اولین و مهمترین گام برای طرح دادخواست اعسار و اثبات آن در دادگاه خانواده است.

مهمترین مسئله ای که در قبول دادخواست اعسار وجود دارد، این است که در صورت پذیرش دادخواست اعسار زوج، اموال وی به عنوان مستثنیات دین تلقی خواهد شد و زوجه دیگر نمی تواند درخواست توقیف اموال را بنماید. پس اگر زوج در صورت تقدیم دادخواست مطالبه ی مهریه از سوی زوجه با یک وکیل آنلاین مهریه با تجربه مشورت نکند و راهنمایی ها و راهکارهای لازم را کسب نکند، ممکن است به دلیل نا آگاهی از قوانین مربوط به مهریه، با رد دادخواست اعسار و توقیف اموال خود مواجه شود و دارایی خود را به دلیل وصول مهریه زوجه از دست بدهد.

مشاوره با وکیل آنلاین مهریه برای استفاده از حق حبس مهریه

مهریه یکی از مهمترین حقوق مالی زوجه در ازدواج است که دارای قوانین و آثار حقوق خاصی است و ممکن است زوجه به دلیل نا آگاهی از قوانین و آثار حقوقی مهریه، نتواند از حقوق خود دفاع کند و حق وی ضایع گردد. به همین دلیل بهتر است زوجه با مشورت کردن با یک وکیل آنلاین مهریه از حقوق مالی خود خصوصاً مهریه آگاه شود تا بتواند از تضییع حقوق خود جلوگیری نماید.

یکی از آثار مهریه، حق حبس زوجه است . هرگاه زوجه باکره باشد، یعنی از شوهر خود تمکین خاص و عام نکرده باشد، می تواند از حق حبس مهریه استفاده کند. استفاده از حق حبس یعنی زوجه می تواند بدون اینکه از شوهر خود تمکین کند درخواست مطالبه ی مهریه را بنماید؛ در واقع تمکین از شوهر و شروع زندگی مشترک را موکول به پرداخت تمام مهریه نماید و تا شوهر مهریه ی او را پرداخت نکرده است، می تواند از تمکین وی خودداری کند.

چنانچه زوجه با یک وکیل آنلاین مهریه در این خصوص مشورت کند و اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورد می تواند برای مطالبه ی حق خود اقدام نماید و از مزایای حق حبس مهریه استفاده کند. از مزایای حق حبس مهریه این است که زوجه ملزم به تمکین از شوهر نیست و شوهر نمی تواند از دادگاه حکم الزام به تمکین وی را بگیرد و زوجه حتی در صورت عدم تمکین ناشزه محسوب نمی شود و شوهر ملزم به پرداخت نفقه ی وی می باشد و اگر شوهر نفقه ی وی را پرداخت نکند، ترک انفاق از سوی زوج می تواند برای زوجه حق طلاق ایجاد کند.

موسسه حقوقی دادآرمان بهترین وکیل مهریه در تهران را به شما معرفی می کند تا با دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص مهریه به حق و حقوق خود در طلاق برسی.

مشاوره ی وکیل آنلاین مهریه در مورد تعیین نوع مهریه قبل از ازدواج

مهریه انواع مختلفی دارد و هر یک دارای آثار حقوقی متفاوتی است، به همین دلیل قبل ازدواج، زوجین باید حتماً از انواع مهریه و آثار حقوقی و قانونی آن آگاه شوند و بدانند در مورد مهریه چه تعهدی را می پذیرند و زوجین قبل از ازدواج با آگاهی کامل در مورد مقدار و نوع مهریه و دیگر مسائل مربوط به آن توافق کنند تا بعد از ازدواج در این مورد دچار اختلاف نشوند، از این رو مشورت کردن با یک وکیل مهریه بهترین راهکار است و وکیل آنلاین مهریه به دلیل رایگان یا کم هزینه بودن و دسترسی آسان و پاسخگویی سریع می تواند بهترین گزینه برای دریافت مشاوره در خصوص مهریه باشد.

پس با تفاوت هایی که در آثار حقوقی انواع مهریه وجود دارد و تعهداتی که زوجین باید بپذیرند، توصیه می شود که زوجین قبل از ازدواج با بهترین وکیل مهریه که می تواند یک وکیل آنلاین مهریه با تجربه و متخصص باشد مشورت کنند و از دانش او در این زمینه بهره مند گردند.

مشاوره وکیل آنلاین مهریه در مورد مطالبه مهریه پس از فوت شوهر

مهریه ی زوجه ی یک دِین است بر گردن شوهر، چنانچه زوج در زمان حیات خود این دِین را ادا نکند و فوت نماید، با فوت وی این دِین از ذمه ی شوهر برداشته نمی شود و زوجه می تواند، مهریه ی خود را مطالبه نماید و مهریه ی او از ماترک و ارثیه ی شوهر پرداخت خواهد شد و زن باید دادخواست مطالبه ی مهریه را به طرفیت ورثه ی متوفی مطرح کند تا دادگاه با بررسی پرونده در این خصوص تعیین تکلیف نماید.

یقیناً زوجه که دانش و علم کافی در زمینه مطالبه ی مهریه را نداشته و با قوانین و رویه مراجع قضایی در این خصوص آشنایی ندارد، نمی تواند به تنهایی اقدام به مطالبه ی مهریه خود نماید و موفق شود، پس بهتر است در اولین قدم برای دستیابی به حقوق خود، با یک وکیل آنلاین مهریه که در این زمینه از دانش و تجربه کافی برخوردار است کمک بگیرد.

کلام آخر

وکیل مهریه یک وکیل پایه یک دادگستری است که در خصوص دعاوی مربوط به مهریه فعالیت و قبول وکالت می نماید و به همه ی قوانین مهریه خصوصا قوانین جدید و همچنین روند رسیدگی دادگاه خانواده به دعاوی مهریه آشنایی کامل دارد، بنابراین وکیل مهریه، بهترین کسی است که می تواند هر یک از زوجین را در مورد دعاوی مهریه مانند مطالبه مهریه از ارث، اعسار از پرداخت مهریه، درخواست تعدیل اقساط مهریه و غیره راهنمایی کند. از این رو موسسه حقوقی دادآرمان برای دریافت مشاوره ی حضوری، بهترین وکیل مهریه در تهران را به شما معرفی می کند؛ همچنین در صورتی که وقت کافی برای مراجعه ی حضوری به دفتر وکیل را ندارید، می توانید برای دریافت مشاوره ی رایگان به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه ی حضوری، با وکیل آنلاین موسسه حقوقی دادآرمان اقدام کنید و بدون اتلاف وقت و هزینه از مزایای مشورت با یک وکیل مهریه با تجربه بهره مند شوید.

همچنین می توانید برای اطلاع از حقوق خود در طلاق با وکیل طلاق موسسه حقوقی دادآرمان تماس بگیرید تا با دریافت کاملترین راهنمایی و مشاوره رایگان در مورد دعاوی طلاق از حقوق مالی و غیرمالی خود در طلاق مطلع بشی.

برای دریافت مشاوره آنلاین از طریق پیج اینستاگرام بهترین وکیل ایران با ما در ارتباط باشید…

مهریه یا کابین به مالی گفته می‌ شود که مرد در هنگام وقوع عقد نکاح اسلامی به زن خود می ‌پردازد یا مکلف به پرداخت آن می ‌شود.

طبق ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی، به مجرد عقد، زن مالک مهر می‌ شود و می‌ تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید.

1- مهریه عندالمطالبه: مهریه عندالمطالبه یعنی هر زمان که زوجه بخواهد می ‌تواند مهریه ‌اش را از همسرش درخواست بنماید و زوج موظف به پرداخت مهریه است.

2- مهریه عندالاستطاعه: مهریه عندالاستطاعه یعنی پرداخت آن از سوی مرد به همسرش مشروط به داشتن توانایی مالی است و اصل بر این است که مرد توانایی مالی برای پرداخت مهریه به صورت یکجا را ندارد.

مزایای مشاوره با وکیل آنلاین مهریه عبارتند از:

صرفه جویی در وقت

صرفه جویی در هزینه

دسترسی آسان به وکیل آنلاین مهریه

امکان مشاوره ی حضوری پس از مشاوره ی آنلاین

برای توضیحات بیشتر به متن مقاله مراجعه کنید.

هرگاه زن مهریه خود را مطالبه نماید و مرد توانایی مالی برای پرداخت یکجای مهریه را نداشته باشد، معسر (ندار) شناخته می شود و می تواند دادخواست اعسار از پرداخت مهریه را به دادگاه تقدیم کند.

5 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
همایون

من تمام اطلاعات لازم راجب مهریه رو از مشاوران این موسسه گرفتم

شیما بابازاده

خدا خیرتون بده