سرمایه گذاری در حوزه املاک :

 

 

نکاتی حقوقی پیش خرید آپارتمان :

 

 

قولنامه و نکات حقوقی آن :

 

داشتن یک وکیل ملکی در پرونده های دعاوی ملکی ، حق طبیعی هر موکلی است که ما با درک درست این موضوع ، بهترین امکانات و خدمات را برای شما در نظر گرفته ایم.
کافی است با ما در ارتباط باشید.

بهترین وکیل ملکی را چگونه پیدا کنیم

بهترین وکیل ملکی از نظر ما، وکیلی است که ساختار و چهارچوب دادگاه های مربوط به ملک را بشناسد، پرونده را به خوبی بشناسد و برای شما و پرونده تان دلسوزی کند.وکیلی که بتواند شما در محاکم قضایی پیروز بیرون بیاورد، به نظر ما بهترین وکیل ملکی است که می توانید اختیار کنید پس توصیه ما به شما این است که با مراجعه به بهترین موسسه حقوقی و با در اختیار گرفتن بهترین وکیل ملکی تهران ، از دادگاه های مربوط به ملک پیروزمندانه بیرون بیایید.

وکیل ملکی کیست

وکیل ملکی یک وکیل پایه یک دادگستری است که به قوانین و دعاوی ملکی و رویه مراجع قضایی در رسیدگی به پرونده های ملکی تجربه و تخصص دارد .
امروزه به دلیل پیچیدگی انواع قراردادها و معاملات ملکی اعم از خرید و فروش یا اجاره املاک و عدم آگاهی افراد از قوانین ملکی ، مشکلات و اختلافات زیادی در انجام معاملات بین طرفین قراردادها و معاملات ملکی به وجود می آید، که گاهی برای حل و فصل این اختلافات نیاز به مراجعه ی طرفین به مراجع قضایی و می باشد.
وکیل ملکی می تواند افراد را در جهت انجام معاملات ملکی صحیح یا انعقاد قراردادهای ملکی به شیوه ی قانونی راهنمایی و مشاوره نماید و حضور یک وکیل ملکی با تجربه در زمان عقد قراردادها یا معاملات ملکی به کاهش اختلافات بین طرفین ، پس از انجام معاملات کمک بسزایی نماید .
وکیل ملکی به دلیل تجربه و تخصصی که در مشاوره و پیگیری پرونده های ملکی دارد ، می تواند با قبول وکالت موکلین در دعاوی ملکی ، احتمال موفقیت موکلین را در پرونده افزایش دهد .

وکیل ملکی در کدام دعاوی فعالیت می کند

وکیل ملکی می تواند در خصوص کلیه دعاوی ملکی فعالیت کرده و قبول وکالت نماید یا موکلین را مشاوره و راهنمایی نماید ؛ دعاوی ملکی به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از :
1- دعاوی ملکی حقوقی
2- دعاوی ملکی کیفری
3- دعاوی ملکی ثبتی

وکیل ملکی چگونه در دعاوی ملکی حقوقی موکلین را راهنمایی می کند ؟

یکی از انواع دعاوی ملکی ، دعاوی ملکی حقوقی است که خود انواع مختلفی دارد . دعاوی ملکی حقوقی به دلیل عدم آگاهی افراد در خصوص قوانین ملکی است و در این دعاوی جرمی واقع نشده است و پرونده ی ملکی از نظر حقوقی بررسی خواهد شد و بحث ارتکاب جرم مطرح نخواهد بود . اکنون به برخی از مهم ترین دعاوی ملکی حقوقی که وکیل ملکی می تواند برای حل و فصل و پیگیری پرونده قبول وکالت نماید ، اشاره می کنیم ؛ که عبارتند از :

الزام به فک رهن و سند های ضمانتی

چنانچه سازنده برای تامین قسمتی از هزینه ی احداث پروژه ی ساختمانی با وثیقه قرار دادن ملک ، وام بانکی گرفته باشد ، در این صورت ملک در رهن بانک قرار می گیرد و فروشنده باید قبل از فروش ملک و تنظیم سند رسمی ابتدا بدهی خود را به بانک پرداخت نماید و پس از فک رهن اقدام به فروش ملک نماید .
اگر فروشنده یا سازنده ملک (در قرارداد مشارکت در ساخت) متعهد شده باشد که پیش از تنظیم سند رسمی ، ملک را فک رهن نماید ، اما به تعهد خود عمل نکرد ، مالک یا خریدار می توانند ، با وکالت دادن به یک وکیل ملکی دعوای الزام به فک رهن را علیه سازنده مطرح نمایند .

الزام به تنظیم سند برای املاک مربوطه
چنانچه خریدار و فروشنده در مبایعه نامه ، تاریخی برای تنظیم سند رسمی در دفترخانه ، مشخص کرده باشند و فروشنده در تاریخ تعیین شده در دفترخانه حاضر نشود ، خریدار می تواند از دفترخانه عدم حضور فروشنده را اخذ نماید ؛ همچنین اگر خریدار و فروشنده تاریخی برای تنظیم سند رسمی تعیین نکرده باشند ، خریدار می تواند طی یک اظهارنامه از فروشنده بخواهد در زمان مشخص شده برای تنظیم سند رسمی در دفترخانه حاضر شود و اگر فروشنده در تاریخ مقرر در دفترخانه حضور پیدا نکرد ، خریدار می تواند گواهی عدم حضور وی را بگیرد ؛ بهتر است خریدار از یک وکیل ملکی در این خصوص راهنمایی و مشاوره های لازم را دریافت نماید و سپس اقدام به طرح دعوای الزام فروشنده به تنظیم سند رسمی را نماید تا با آگاهی از قوانین و رویه دادگاه ها علیه فروشنده شکایت نماید .

الزام به دریافت صورت مجلس تفکیکی برای ساختمان‌های دارای واحد‌های مستقل و چندگانه

صورت مجلس تفکیکی سندی است که مشخصات ملک و حدود اربعه هر یک از واحدها و مشاعات ساختمان در آن مشخص می شود و به این ترتیب سهم هر یک از مالکان از واحدها معلوم می گردد . صورت مجلس تفکیکی از این رو اهمیت دارد که مبنای صدور سند ملک برای هر واحد خواهد بود و چنانچه سازنده ملک ، اقدام به دریافت صورت مجلس تفکیکی نکند ، سند رسمی برای واحدها صادر نخواهد شد . بنابراین چنانچه فروشنده یا سازنده از دریافت صورت مجلس تفکیکی امتناع کند ، باید خریدار پس از مشورت با یک وکیل ملکی با تجربه در خصوص املاک ، مبادرت به تقدیم دادخواست الزام فروشنده به اخذ صورت مجلس تفکیکی نماید .

الزام به دریافت پایان کار

گواهی پایان کار ، سندی است که پس از پایان پروژه ی ساختمانی توسط شهرداری و به تقاضای مالک صادر می شود . گواهی پایان کار نشان دهنده ی عدم خلاف و بدهی ساختمان است و گویای این نکته است که ساختمان طبق اصول و قوانین شهرسازی احداث شده است . چنانچه مالک یا سازنده (در قرارداد مشارکت در ساخت) متعهد به دریافت گواهی پایان کار شده باشد ؛ اما به تعهد خود عمل نکند ، خریدار می تواند با اختیار کردن یک وکیل ملکی برای شکایت از مالک جهت الزام وی به اخذ گواهی پایان کار اقدام نماید .
البته ممکن است شهرداری نیز از صدور گواهی پایان کار امتناع کند که در این صورت باید علیه شهرداری دعوای الزام به صدور گواهی پایان کار را در دادگاه مطرح کرد .

مطالبه اجرت المثل ایام تصرف

هرگاه شخصی بدون رضایت مالک ، ملکی را تصرف نماید ، مالک می تواند با توجه به توصیه های یک وکیل ملکی ، دعوای اجرت المثل ایام تصرف را علیه متصرف مطرح نماید . در واقع اجرت المثل ایام تصرف همان طور که از نام آن مشخص است ، اجرت روزهایی است که متصرف بدون رضایت مالک از ملک او استفاده کرده است و ملک در تصرف او بوده و این مبلغ توسط کارشناس دادگاه تعیین می گردد . اجرت المثل انواع مختلفی دارد که رایج ترین آن اجرت المثل ایام تصرف مستاجر است . هرگاه مدت قرارداد اجاره بین موجر و مستاجر به پایان رسیده باشد ، اما مستاجر از تحویل ملک خودداری نماید ، مالک می تواند با کمک وکیل ملکی دادخواست مطالبه اجرت المثل ایام تصرف را به مرجع صالح تقدیم نماید.

تعدیل اجاره بها
طبق ماده 4 قانون روابط موجر و مستأجر اصلاحی سال 1356، موجر یا مستأجر می ‌توانند به دلیل افزایش یا کاهش تورم و هزینه های زندگی ، درخواست تجدیدنظر نسبت به میزان اجاره ‌بها را مطرح کنند ، مشروط به اینکه مدت اجاره به پایان رسیده باشد و از تاریخ استفاده‌ مستأجر از عین مستأجره یا از تاریخ مقرر در حکم قطعی که در خصوص تعیین و تعدیل اجاره ‌بها صادر شده است ، سه سال تمام گذشته باشد . دادگاه با توجه به نظر کار‌شناس اجاره ‌بها را به نرخ روز تعدیل خواهد کرد . هر یک از موجر یا مستاجر می توانند برای تعدیل اجاره بها ، دادخواست تعدیل اجاره بها را به دادگاه صالح تقدیم نماید و برای طرح دادخواست و پیگیری پرونده به یک وکیل ملکی وکالت دهد .
* ابطال قراردادهایی که مفاد آنها دارای مشکل است.
* فسخ قراردادهایی که دارای مشکل قانونی هستند.
* مطالبه سرقفلی و در اختیار داشتن حق کسب و پیشه
افراد می توانند در صورت نیاز به طرح دادخواست در خصوص دعاوی ملکی حقوقی ، برای حصول نتیجه ی بهتر و جلوگیری از اطاله ی دادرسی در روند رسیدگی به پرونده ، قبل از طرح دادخواست خود از یک وکیل ملکی مشاوره و راهنمایی های لازم را دریافت نمایند و یا در صورت پیچیدگی پرونده و اثبات ادله ی موجود در پرونده به یک وکیل ملکی کاردان و با تجربه وکالت دهد تا در جریان رسیدگی به پرونده اقدامات لازم و قانونی را در هر مرحله از دادرسی انجام دهد و در پیشبرد پرونده ی ملکی به نفع موکل کمک بسزایی بنماید.

وکیل ملکی چگونه در دعاوی ملکی کیفری موکلین را راهنمایی می کند ؟

گاهی اوقات در معاملات و قراردادهای ملکی اختلاف بین طرفین تنها به دلیل عدم آگاهی از قوانین نبوده ، بلکه یکی از طرفین در خصوص اختلاف ملکی ایجاد شده ، مرتکب جرمی شده است که در این صورت ، دعوای ملکی از جنبه ی کیفری بررسی خواهد شد .
به دلیل اینکه هر یک از طرفین در دعاوی ملکی کیفری ممکن است به مجازاتی در خصوص ارتکاب جرمی محکوم شود ؛دعاوی ملکی کیفری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به همین دلیل بهتر است هر یک از طرفین دعوی برای دفاع از حقوق خود ، به یک وکیل ملکی وکالت دهند تا وکیل بتواند با دانش و تجربه ای که دارد در دادگاه از حقوق وی دفاع نماید.

مهم ترین دعاوی ملکی کیفری

* خرید و فروش و معامله معارض
* کلاهبرداری در خرید و فروش املاک
* خیانت در امانت
* ارتکاب جرم در خرید و فروش املاک دولتی
* فروش ملک غیر
* جعل اسناد ملکی به منظور کلاهبرداری
* استفاده از سند مجعول در معاملات املاک
* انتقال منافع املاک غیر به خود و یا اشخاص دیگر
* تغییر کاربری زمین های کشاورزی به صورت غیرقانونی
* اقدام به تقسیم بندی املاک و ورود غیر مجاز به ملک سایرین

حضور وکیل ملکی در دعاوی ملکی ثبتی

یکی دیگر از دعاوی ملکی که وکیل ملکی در خصوص آن فعالیت می نماید ؛ دعاوی ملکی ثبتی است که می توان گفت این دعاوی زیرمجموعه دعاوی ملکی حقوقی هستند که در حوزه ی ثبتی واقع می شوند ؛ که برخی از این دعاوی عبارتند از :

* ابطال ساز و کار مراحل گوناگون کمیسیون های ثبتی
* ابطال اسناد رسمی به دلایل مختلف
* افراز ملک و اجرای ثبت
* ابطال اجرائیه ثبتی املاک
* متوقف نمودن مراحل اجرایی در زمان انجام کار
* ابطال سند مالکیت معارض
توصیه می شود برای طرح دادخواست و پیگیری پرونده های ملکی ، افراد به تنهایی و بدون آگاهی و بدون اطلاع داشتن از قوانین و رویه مراجع قضایی یا ثبتی در خصوص رسیدگی به دادخواست مطرح شده اقدام نکنند و با دادن وکالت به یک وکیل ملکی ، از دانش و تخصص او در حل و فصل پرونده ی خود بهره مند گردد و از صرف وقت اضافی در مراجع قضایی به دلیل حضور یک وکیل ملکی در پرونده ی خود جلوگیری نماید .

مشاوره ی وکیل ملکی در تنظیم قراردادهای ملکی

هرگاه بین دو یا چند نفر قرارداد ملکی منعقد شود ، هر یک از طرفین قرارداد متعهد به انجام اموری خواهند شد که عدم انجام تعهدات می تواند موجب خسارت و ضرر و زیان به هر یک از طرفین شود ؛ از این رو باید افراد پیش از انعقاد قراردادهای ملکی جهت آگاهی از حقوق خود در قرارداد ، با یک وکیل ملکی مشورت نمایند تا پس از انعقاد قرارداد بین طرفین اختلافی به وجود نیاید .

برخی از رایج ترین و مهم ترین قراردادهای ملکی عبارتند از :

* قرارداد مشارکت در ساخت
* قرارداد پیش فروش ساختمان
* قرارداد مبایعه نامه قطعی ملک
* قرارداد اقرارنامه انصراف از حق استفاده از پارکینگ
* قرارداد سند فروش قطعی خانه و آپارتمان در رهن
* قرارداد بیع زمین واگذاری مسکن و شهرسازی
* قرارداد بیع قطعی آپارتمان با سند تفکیکی
* قرارداد رهن ملک
* قرارداد اجاره آپارتمان
* قرارداد جعاله ملکی
* قرارداد مبایعه نامه قطعی
* قرارداد بیع قطعی زمین دارای دفترچه مالکیت
* قرارداد جعاله بانک برای وام تعمیرات

حتما برای شما هم پیش آمده است که درگیر دعاوی ملکی شوید.
در این میان، پیچ و خم های این دعاوی اینقدر زیاد است که شاید شما را سردرگم کند.وکیل ملکی در همین مواقع به کارتان می آید، دقیقا در مواردی که دچار بحران و مشکل در مورد ملک خود شده اید و نیاز به یک وکیل ملکی دارید که یار و یاور شما باشد و کمکتان کند.

وکیل ملکی تهران

موسسه ثبتی حقوقی دادآرمان که دفتر مرکزی آن در تهران می باشد، با در اختیار داشتن تیمی از بهترین وکیل ملکی با تجربه و کار کشته، می تواند یار و همراه شما در تمامی دعاوی ملکی باشد.دقت کنید که شما می توانید همواره به صورت رایگان از طریق مشاوره حقوقی آنلاین ، سئوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید.همچنین چنانچه احساس می کنید ضرورت به مراجعه حضوری وجود دارد، می توانید وقت بگیرید و با مراجعه حضوری به دفتر موسسه حقوقی ، با بهترین وکیل ملکی مشورت کنید و سئوالات خود را از ایشان بپرسید.

وکیل املاک

سئوالی که ممکن است مطرح شود این است که چرا املاک نیاز به وکیل دارد؟
پاسخ ساده است.
گاهی شما در خرید و فروش یا اجاره ملک سهل انگاری می کنید و یا گاهی به شخصی که نباید اعتماد می کنید و یا در بسیاری از موارد متاسفانه خریدار یا فروشنده ، با شناخت کافی از خلاء های قانونی ، اقدام به کلاهبرداری و یا جعل در خرید و فروش و معامله ملک می کند.این چنین است که نیاز به یک وکیل ملکی کارکشته برای بیرون آمدن شما از بحرانی که خواسته یا ناخواسته در آن گرفتار شده اید احساس می شود.
وکلای ملکی در حقیقت با شناخت مناسب و تجربه ی کافی که از سایر پرونده های دعاوی ملکی دارند ، به یاری شما می شتابند و با تسلط همه جانبه بر روی پرونده و موضوع شما ، مشکلات شما را تا حد زیادی در دادگاه های ملکی برطرف می کنند.

چگونه یک وکیل ملکی اختیار کنیم؟

برای در اختیار گرفتن بهترین وکیل ملکی ، مسیر دشواری پیش روی شما نیست.
کافی با شماره تماس موسسه ثبتی حقوقی دادآرمان تماس بگیرید و با مشاورین ما به رایگان صحبت کنید و در اولین فرصت یکی از بهترین وکلای ملکی تهران را به خدمت بگیرید.
ما در موسسه حقوقی دادآرمان، با سال ها تجربه در زمینه دعاوی ملکی آماده ایم تا به شما در این امر یاری رسانیم.

وکیل متخصص امور ملکی

تفاوت بین وکلای ملکی دقیقا در همین است.اینکه وکیل مورد نظر شما یک وکیل ملکی متخصص است یا صرفا یک وکیل است.
حتی باید بگوییم که دعاوی ملکی گاهی چنان پیچیده و خاص می شوند که واقعا حتی یک وکیل ملکی معمولی نیز مشکل را برطرف کنید و به معنای واقعی کلمه نیاز به یک وکیل متخصص امور ملکی است که مشکلات را بررسی و هر چه سریعتر از مسیر های قانونی و شدنی، مشکل را برطرف نماید
لذا به شما توصیه می کنیم برای حل مشکلات خود در امور ملکی ، به یک وکیل متخصص امور ملکی مراجعه کنید

موسسه ثبتی حقوقی دادآرمان بهترین وکیل متخصص امور ملکی را در اختیار شما قرار می دهد و به شما در دعاوی ملکی یاری می رساند.

در پایان لازم به ذکر است که شما عزیزان می توانید در دعاوی ملکی ، به بهترین وکیل ملکی در موسسه حقوقی دادآرمان مراجعه کنید و ما به شما بهترین مسیر پیروزی در پرونده حقوقی را توصیه و پیشنهاد خواهیم کرد.

برای مشاوره با وکیل ملکی با ما تماس بگیرید.

02122904873

02122904874

09128400921

5 1 رای
امتیاز دهید
guest
87 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Fg

سلام
ملک ارثی داریم که هشت نفر شریکند می خواهند سند تک برگی دربیاورند آیا ما چهار وثه به دارایی بدهکاریم می توانیم سند دربیاوریم

ali

سلام ما در یک اپارتمان 5 طبقه تک واحدی هستیم با متراژ مساوی . 4 طبقه با یک کنتور آب و1 طبقه با کنتورآب مجزای دیگه . از کنتورآب 4 واحد برای مصرف روزانه آنها + اب دادن به باغچه ونظافت هر دو الی سه ماه یکبار استفاده میشه.ولی در عوض آن 4 واحدی ها پمپ اب با یک منبع بزرگ گذاشتن که به برق عمومی وصل هست ( که شامل اسانسور وروشنایی پارکینک وراه پله با لامپ های کم مصرف هست) سوال اینجاست : هزینه سهم آب ، یک طبقه ای که کنتورآب ان جداست با بت باغچه ونظافت 2 الی 3 ماه یکبار چقدر هست وهزینه سهم آن 4 واحدی ازبرق عمومی ، برای پمپ اب چقدر هست. ممنون از شما

N

سلام وقتتون بخیر ببخشید یکی از آشناهای ما زمینیو خریدن و بعد یه مدتی که ساخت و ساز کردن الان زمین مالک پیدا کرده با سند چکار باید بکنه همه زندگیشو از دست داده لطفا راهنماییش کنید

مهدي

با سلام بنده يه ملك داشتم قرارداد مشاركت بصورته 50-50 بستم قرار شد بعد هر مرحله از ساخت يك دانگ از زمين بصورت مشاع به نام سازنده بزنم مثلا بعد مرحله فونداسيون يك دانگ بعد اسكلت يك دانگ بعد از اجر چيني يك دانگ كه بنده به عنوان مالك انتقال انجام دادم در نهايت ساختمان بعد از دو سال تاخير تمام شد كه طبق قرارداد سازنده بايد به من كه مالك باشم ماهي 4.5 ميلون خسارت بده كه پرداخت نكرد البته ساختمان تمام كمال به اتمام نرسيد و خيلي از كارهاي ساختمان مثل امتياز اب برق هم سازنده پولش نداد و مالك كه من باشم پرداخت كرد م در حال حاضر ساختمان پايان كار نداره و سند ها تفكيك نشده و هزينه نزديك به 150 ميلون نياز هست براي اتمام كار او اين جدا از خسارتي هست كه ماهانه بايد به من از طرف سازنده پرداخت ميشد حالا سازنده امده سه تا واحد كه قرار بوده مال خودش بشه فروخته و سه تا سند يك دنگي به سه خريدار از سهم سه دنگ مشاعي كه به نامش بوده داده حالا من يه سه دنگ دارم و اون سه خريدار سه دنگ در متن قرارداد مشاركت من اجازه پيش فروش داشته ولي طبق قرارداد بايد ساختمان تمام ميكرده حالا اون سه نفر ميگن از من شكايت ميكنن ايا قانونن ميتون از من شكايت كنن اونها ميگن تو شريك سازنده هستي در صورتي كه من شريك نبودم و قرارداد مشاركت داشتم چون زمين مالكش من بودم ايا سازنده اجازه داشته بفروشه ايا حالا كه سازنده تعهداتش انجام نداده من ميتونم از روي اون سه دنگ كه انتقال داده خسارتم دريافت كنم من از سازنده يه چك ضمانت دارم بهترين راه چيه فقط نگرانم ايا اون سه نفر خريدار ميتونن از من شكايت كنن يا نه ممنون ميشم پاسخ بدين

مهرداد

با سلام و خسته نباشید
آپارتمانی در بنگاه معاملات ملکی قولنامه میشود.قولنامه به اسم فروشنده است ولی سند آن به اسم فروشنده قبلیه و هنوز به نام فروشنده فعلی نزده ، ملک فوق در توقیف و رهن بانک هم نیست ، فروشنده جدید قبل از معامله در بنگاه با یک وکالت بلاعزل آپارتمان را به خواهرش انتقال داده است . حال با بهانه این که قیمت ملک ترقی کرده و خواهرش راضی نیست برای تنظیم سند حاضر نمیشود . در حالی که بیع نامه ای که منعقد کردیم قطعی است و نصف بیشتر ثمن معامله نیز پرداخت شده و از آن 10 روز گذشته.
حال بنده باید دادخواست فروش مال غیر (گلاهبرداری) به دادگاه تقدیم کنم ؟ یا وکالتی که به خواهرش داده باطل و معامله صحیح است و من باید خواهان الزام به تنظیم سند رسمی باشم ؟

رضا

با سلام،
مبلغی از خانومی طلب داشتم، نداد شکایت کردم زمین نسقی داشت توقیف و پس از مزایده خودم خریدم. حالا که میخواهم بفروشم پسر این خانم مزاحمت ایجاد میکنه، حتی خریدار زمین با تهدید پسر ایشون قراداد را بدون هیچ مبلغی فسخ کرد و کل مبلغ داده شده را عودت دادم.
ضمنا این خانم با شخصی در سال 93 مشارکت داشت، در حد فونداسیون اجرا شد چون به سازنده پول نداد به همان شکل باقی ماند الان سازنده هم از من پول میخواد!
قصد دارم اظهارنامه ای با ذکر مزاحمت و ممانعت از حق برای پسر این خانم ارسال کنم و برای سازنده نیز یک اظهارنامه بفرستم. البته آدرس سازنده را که در شهر دیگر هست ندارم میخواهم برای مشاور املاکی که در آن قرارداد مشارکت نوشته شده و بنوعی آن بنگاه پیگیر این امر هست ارسال نمایم.
آیا ارسال اظهارنامه با عبارت اشاره به “مزاحمت و ممانعت از حق” صحیح و کافی است؟
آیا اظهارنامه برای سازنده به آدرس مشاور املاک درست است؟
آیا راه بهتری وجود دارد؟
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید

محسن کریمیان

سلام. من در سال۹۲ ی ملک خریداری کردم ((این ملک بصورت شراکت بین دوتا مالک و یک سازنده ساخته شده و در حال حاضر سازنده فراری هست)) یکی از مالکین اصلی که من از ایشان خریداری کردم اقدام به مراحل تسویه حساب و اخذ پایان کار نمیکنه که سند بزنه. منم روز تنظیم سند در دفترخانه حاضر نشدم تا عدم حضور بگیرم. الانه میخوام شکایت کنم باید از کجا شروع کنم به چه دادگاهی برم؟باتشکر

نادر انتطاری

با سلام

اپارتمانی را دو ماه پیش قولنامه کردیم که مستاجر داره – قرارمون سه مرحله پرداخت بود که همه در مبایعه نامه قید شده
1- پیش پراخت که انجام شده (1/000/000/000 تومن )
2-انتقال سند روز 1397/05/02 (580/000/000 تومن)
3-تحویل 1397/05/25(310/000/000 تومن)
امروز که روز قبل از محضر است فروشنده و مشاور املاک اصرار دارند که یک جک تضمینی به مبلغ 310/000/000 تومن به تاریخ 1397/05/25 توسط خریدار صادر گردد و بصورت امانت در نزد مشاور املاک بماند تا تحویل و این مورد در پشت قولنامه قید گردد.
ایا صدور این چک اشکال قانونی دارد و یا لزومی دارد؟
ممنون میشم راهنمایی نمایید

حاجیلو

باسلام وعرض خسته نباشید
مادربنده 1واحد آپارتمان درکرج داشت که حدود 6سال پیش به برادرم وکالت داد تا درصورت نیاز پول برای انجام مخارج عمل قلب باز آپارتمان را بفروشد متاسفانه بعد از فوت مادر برادرم آن آپارتمان را فروخت و هیچ سهمی به بقیه ورثه نداد . سئوال بنده این است که آیا ما میتوانیم با توجه به اینکه به برادرم دسترسی نداریم از خریدار ملک فوق شکایت کنیم وآپارتمان را پس بگیریم یا نه؟لطفا راهنمایی بفرمایید که درصورت قابل اجرابودن چه کار باید بکنیم. باتشکر.

سعید

سلام یک مغازه نسقی را خریداری کردم و در مبایعه نامه موضوع, مالکیت شش دانگ مغازه ثبت شده و ذکری از سرقفلی و انتقال مالکیت قطعی به میان نیامده و بنگاه گفته چون ملک نسقی می باشد سرقفلی و مالکیت مطرح نیست و فروش آن به عنوان انتقال مالکیت تلقی می گردد . میخواستم بدونم آیا فروشنده در آینده میتونه ادعا کنه که فقط سرقفلی را واگذار کرده و حق مالکیت با اونه ؟

محمد علي

سلام خسته نباشيد
من يك باغ خريدم كه بصورت قولنامها ي هستش وسند نداره فروشنده هنگام معامله گفت كه باغ مورد معامله 3200 متره چون طرف اشنا بود وامكان متر كردن بصورت دستي وجود نداشت ما هم قبول كرديم ومعامله كرديم البته در قولنامه تقريبا 3000 متر نوشتيم دو فقره چك از كل معامله هنوز وصول نشده حالا من دادم دوربين زدن كل باغ رو و معلوم شده باغ متراژ كلش 2350 متره ميخواستم ببينم من چه كار بايد بكنم فروشنده قبول نميكنه مابه تفاوت رو برگردونه اگر شكايت بكنم ميتونم نتيجه بگيرم
ممنون ميشم بهم جواب بديد

حسین

باسلام و خسته نباشید. بنده یه خانه دو دانگ مشا خریداری نموده ام که فروشنده نمیتواند ملک را تحویل دهد. علت این امر این است که متراژ نوشته شده در قولنامه ۶۳ متر تقریبی میباشد. لذا بعد از بررسی های زیاد از طرف مهندسین شهرداری متوجه شدیم که ملک مزبور با عرض ۵.۱۰ و طول ۱۳.۸۰ توسط مالک قبلی از شهرداری پروانه ساخت دریافت نموده که در ان متراژ مشخص شده ۶۷.۷۰میباشد. حال طرف مقابل که صاحب ۴ دانگ دیگر است ادعای شراکت دیوار میکند و با او مشکل داریم. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم

عبدالهیان مهدی

مدت یکماه است طبقه دوم یک اپارتمان دوبلکس را خریداری نموده ام راه ورودی بنده ازکوچه بالاو راه ورودی طبقه پایین از کوچه پایین می باشد مالک طبقه پایین از همان روز اول کنتور های اب برق وگاز بنده راچون درطبقه پایین قرار دارند قطع کرده با چه موضوعی طرح شکایت کنم ایا این کار وی جرم تلقی میشود مجازات ان چیست

محمد علی

اپارتمانی خرید و فروش شده

در قول نامه متراژ حدودا 120 متر قید شده
و در انتهای اون دو مورد اضافه شده

1-دارای انبار و پارکینگ می باشد
2-افزایش یا کاهش متراژ بر حسب هر متر مربع از قرار 5 میلیون تومان محاسبه خواهد شد

حالا یک هفته بعد اینکه سند تک برگ را گرفتم ضمنا در سند تک برگ متراژ مساحت 119.44 مترمربع که 6 مترمربع ان بالکن در 3 قسمت “به انضمام” انباری به مساحت 1.5 مترمربع , ” به انضمام ” پارکینگ به مساحت 18 متر مربع نوشته شده است

فروشنده عنوان میکند که هزینه انباری را باید به او پرداخت کنم از قرار متری 5 میلیون تومان؟

به نظرم انباری جزو الزامات اپارتمان است و نباید مبلغی پرداخت کنم
به لحاظ قانونی حق با کدامیک از طرفین هست؟؟

مهدی

با عرض سلام و ادب
بنده در یک برج هشتاد واحدی سکونت دارم. آیا مالکین برج با توجه به قوانین آپارتمانها ، بدون کسب اجازه از بقیه مالکین، مجاز به نصب کولر در نمای ساختمان و بهم زدن یکپارچگی و خسارت به نمای ساختمان را دارند؟
اگر احدی از مالکین ، بدون توجه به تذکرات مکرر هیات مدیره ، اقدام به نصب کولر در نمای ساختمان نمود؛ هیات مدیره چه اقدامی می تواند انجام دهد؟
آیا هر یک از مالکین ، به صورت انفردای می تواند بر علیه شخص متخلف با توجه به اینکه در مشاعات تصرف نموده است؛ شکایت کند؟
سپاسگزارم

علی

سلام،
میخواهم زمینی به مساحت ۶۰۰ متر مربع که در روستا دارم فنس بکشم، که جاده مال رو از وسط زمین میگذرد، آیا باید زمینو ۲ قسمت کنیم، در صورتی که در پایین زمین که رودخانه هم هست جاده مال رو هست، در بالا زمین هم زمین های عمویم میباشد، میخواهم جاده را بین زمین خودم و عمویم قرار بدم، شورای ده نمیگذارد، آیا قانونی است؟
ممنون

وحید

سلام حدود دو ماه پیش یه واحد اپارتمان رهن کردم که همان زمان مالک و بنگاه گفتند که به دلیل نوساز بودن یک ماه طول میکشه تا واحدو تحویل بدن.الان دو ماه میگذره و هنوز خبری از تحویل واحد نشده.در واقع ساختمان از لحاظ سازه ای هیچ تغییری نکرده.پنجاه میلیون بیعانه دادم و در حال حاضر اواره.میخواستم بدونم ایا میتونم علیه مالک طرح شکایت کنم؟ایا باید ضرر و زیان بدم یا اینکه میتونم ضرر و زیان بگیرم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

اسماعیل

با سلام وخسته نباشید.
روز چهارشنبه هفته گذشته ملکی را از فروشنده طی یک مبایعه نامه ملکی به صورت قطعی خریده و از مبلغ کل که ۳۵۰ میلیون بود ۳۰۰ میلیون چک داده شد برای روز شنبه و مابقی مبلغ طبق توافق موقع تخلیه منزل باید پرداخت بشه.
حالا امروز که شنبه بود فروشنده چک رو پاس نمیکنه و اعلام پشیمانی از انجام معامله میکنه.
در این حالت چه باید کرد؟

سام

سلام
در صورتی که ملکی را که خریداری نموده ایم از قبل مستاجری داشته باشد آیا لازم است تا قرارداد اجاره جدیدی با مستاجر نوشته شود یا در پشت قرارداد قبلی انتقال مالک ذکر شود کافیست؟

یرمیا جامی

سلام من یه شکایت داشتم از داداشم بابت ۲دنگ تریلی که ۴دنگش مال خودم هست ۵سال هست ماشین را خریدیم توی ۵سال من از خرجکرد ماشین نوشته ندارم وهمین طوری ی چیزی به پدرم میدادم و اون پولایی رو که دادم هم نوشته ندارم حالا برادرم رفته شکایت کرده برای ۵ سال میتونه ۵ سال کارکرد رو از من بگیره پول خرید ۲دنگ رو هم پدرم داده پدرم به دادشم گفته برو شکایت کن ۵ سال رو بگیر میتونه یا نه چکار کنم ممنون از پاسخ شما

حسن ساسانی

با سلام و عرض احترام،
مصالح ، منافع ملکی را به متصالح انتقال داده (بدون تعیین مدت !) و 6 دانگ عین را همزمان به شخص ثالث فروخته است.
شخص متصالح ، این خرید را وکالتا برای شخص ثالث انجام داده( امضا شخص ثالث در سند و بنچاق نیست و جاهل به موضوع انتقال منافغ)
اکنون که مصالح و متصالح فوت کرده اند ، 6 دانگ منافغ ملک به چه کسی تعلق دارد؟
وراث مصالح؟ وراث متصالح؟ شخص ثالث؟

احمدی

سلام روزتون بخیر ببخشین من پدر بزرگم یک زمین داره که چند سالی هست ورثه حاضر به تقسیم نمیشن عموی کوچیک من میگه که سند دستی داره که پدر بزرگم زمان حیاطش بهش سهمی از زمین رو بخشیده الان پدر من شکایت کرده ازش که جعل سند کرده و سندش رو بفرستیم کارشناسی ایا شکایتمون درسته یا باید اقدام به تقسیم ترکه میکردیم ؟

احمدی

ببخشین بعد این که عموم میتونه با سند عادی دست نویس سهمی رو از زمین ببره ؟

الینا

سلام وقت بخیر.مشکلات مشاعات ساختمان در مورد نگهداری از حیوانات مثل سگ و گربه به کدام بخش مربوط میشود

الینا

.