بهترین وکیل ایران-موسسه حقوقی دادآرمان

فهرست مطالب

بهترین وکیل ایران

بهترین وکیل ایران کیست و باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

وکیل کسی است که از سوی شخص دیگری، اعم از حقیقی یا حقوقی به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌ شود. طبق قانون در همه ی دادگاه‌ ها، طرفین دعوا یعنی خواهان و خوانده حق دارند برای دفاع از خود وکیل انتخاب کنند و بهترین وکیل ایران می تواند در دعاوی حقوقی و کیفری وکالت موکلین را قبول نماید و از حقوق آنها دفاع کرده و به آنها برای دستیابی به حقوقشان کمک بسزایی نماید.

اگر نیاز به راهنمایی و مشورت با یک وکیل با تجربه داری، موسسه حقوقی دادآرمان بهترین وکیل در شمال تهران را به شما معرفی می کند.

بهترین وکیل ایران و حق توکیل

وکیل در توکیل وکیلی است که از طرف موکل، اجازه ی انتخاب وکیل دیگری را برای موکل داشته باشد. وقتی بهترین وکیل ایران حق توکیل داشته باشد، یعنی می تواند برای موکل خود در انجام موضوع قرارداد به شخص دیگری وکالت بدهد و شخص دیگری از سوی او وکیل باشد تا بتواند به انجام امور مورد نظر بپردازد.

چنانچه طبق قانون بهترین وکیل ایران، حق توکیل نداشته باشد و بدون داشتن وکالت در توکیل، انجام اموری که موکل برای آن به او وکالت داده است را به شخص دیگری بسپارد، در صورت وارد شدن هر گونه خسارت به موکل از سوی شخص انتخاب شده توسط بهترین وکیل ایران، هم وکیل اول و هم شخص ثالث (وکیل دوم) در برابر موکل مسئول و پاسخگو خواهند بود و موکل برای جبران خسارت خود می تواند به هر یک از این دو نفر مراجعه کند.

انواع توکیل و اعطای وکالت توسط بهترین وکیل ایران

۱-توکیل به دیگری: توکیل به دیگری به این ترتیب است که در اعطای وکالت از سوی بهترین وکیل ایران، صراحتاً یا به صورت ضمنی برای انجام امور، اجازه وکالت داده شود. در این صورت وکیل اول حذف نخواهد شد و می‌ تواند بر وکالت وکیل دوم نظارت کند. در این نوع از توکیل، در صورت حجر و فوت وکیل اول، وکالت وکیل دوم نیز باطل خواهد شد؛ همچنین علاوه بر موکل، بهترین وکیل ایران که وکیل دوم را انتخاب کرده است، نیز می تواند وکالت وکیل دوم را ابطال کند.

۲- تفویض وکالت: در تفویض وکالت بر خلاف حالت اول که گفته شد، وکالت به شخص ثالث انتقال می یابد و وکیل اول حذف می شود و حق برکنار کردن وکیل دوم تنها بر عهده ی موکل است و در این صورت وکیل اول نمی تواند وکالت وکیل دوم را ابطال نماید.

انواع بهترین وکیل ایران

وکیل انتخابی

هرگاه فردی بهترین وکیل ایران را شخصاً انتخاب نماید و با تنظیم قرارداد وکالت او را برای دفاع از حقوق خود در دادگاه و دیگر مراجع قضایی نایب (جانشین) قرار دهد، در این صورت به بهترین وکیل ایران، وکیل انتخابی گفته می شود.

وکیل معاضدتی

هرگاه افراد در خصوص دعاوی حقوقی، توانایی مالی برای انتخاب بهترین وکیل ایران را نداشته باشند، از طرف دادگاه یا به تشخیص کمیسیون معاضدت کانون وکلا، وکیلی برای او انتخاب می شود که به صورت رایگان از حقوق وی دفاع کند. در این صورت به بهترین وکیل ایران، وکیل معاضدتی می گویند.

وکیل تسخیری

هرگاه متهم در خصوص دعاوی کیفری به دلیل عدم توانایی مالی، قادر به انتخاب وکیل برای دفاع از حقوق خود نباشد، دادگاه از بین وکلای دادگستری یکی از بهترین وکیل ایران را برای دفاع از حقوق او انتخاب کرده و بهترین وکیل ایران نیز به صورت رایگان از حقوق او دفاع خواهد کرد؛ که به او وکیل تسخیری گفته می شود.

وکیل سازمانی

هرگاه بهترین وکیل ایران در مراجع قضایی از حقوق کارکنان دولتی دفاع کند، به او وکیل سازمانی می ‌گویند.

وکیل اتفاقی

هرگاه فردی در رشته ی حقوق تحصیل کرده باشد، اما به شغل وکالت اشتغال نداشته باشد؛ چنانچه بخواهد به صورت اتفاقی برای دفاع از حقوق یکی از بستگان نزدیک خود در مراجع قضایی اقدام نماید؛ می تواند خارج از آزمون‌ های کانون وکلا، از این کانون برای همان پرونده، پروانه وکالت موردی بگیرد. به شخصی که با این روش وکالت موردی گرفته ‌است را وکیل اتفاقی می‌ گویند.

وکیل کارآموز

بهترین وکیل ایران برای دریافت گواهی وکالت پایه یک دادگستری باید ابتدا در دوران کارآموزی زیر نظر وکیل سرپرست به وکالت بپردازد؛ که در این صورت به او وکیل کارآموز گفته می شود.

وکیل قوه قضاییه

هرگاه بهترین وکیل ایران از مرکز امور کارشناسان قوه قضاییه و مشاورین حقوقی، پروانه وکالت دریافت نماید؛ به او وکیل قوه قضا‌ییه می ‌گویند.

وکیل ایثارگران یا وکیل حمایتی

در صورتی که بهترین وکیل ایران در اجرای قانون حمایت قضایی یا قانون سپاه، از دفتر حمایت قضایی پروانه دریافت کرده باشد و در مراجع قضایی به منظور دفاع از حقوق بسیجیان و ایثارگران حاضر شود، به او وکیل حمایتی می گویند.

بهترین وکیل ایران در خصوص چه موضوعاتی فعالیت می کند؟

بهترین وکیل ایران، وکیل پایه یک دادگستری است که می تواند در تمامی امور حقوقی و کیفری فعالیت و قبول وکالت نماید یا افراد را راهنمایی و مشاوره کند؛ اما بهترین وکیل ایران هیچگاه در تمامی امور قضایی فعالیت نمی کند؛ بلکه بر اساس علاقه ی خود تنها در یک یا چند زمینه ی حقوقی یا کیفری فعالیت می نماید و در حوزه ی فعالیت خود بسیار با تجربه است.

فعالیت در یک یا چند زمینه ی حقوقی یا کیفری باعث می شود، بهترین وکیل ایران در خصوص موضوع مورد نظر به همه ی قوانین خصوصاً قوانین جدید آشنایی کامل داشته باشد و از رویه مراجع قضایی برای رسیدگی به پرونده ها مطلع باشد و بتواند در خصوص موضوعی که در آن زمینه فعالیت دارد، موکلین را به خوبی راهنمایی کرده و یا برای پیگیری پرونده ی آنها قبول وکالت نماید.

برخی از موضوعات و دعاوی که بهترین وکیل ایران در آن زمینه فعالیت می کند، عبارتند از:

1- دعاوی حقوقی: به دعوایی که ناشی از اختلاف فرد در خصوص حقوق و تعهداتش با فرد دیگری باشد دعوای حقوقی می گویند. دعاوی حقوقی اغلب به دلیل ناآگاهی افراد از قوانین و حقوق خود واقع می شود و در وقوع دعاوی حقوقی جرمی اتفاق نیفتاده است و در صورت صدور رای، مجازاتی برای خوانده دعوی تعیین نمی شود و تنها طرفین دعوی به حق و حقوق خود می رسند و یا خسارت آنها در صورت زیان دیدن جبران می شود.

دعاوی خانواده مانند طلاق، مطالبه مهریه، حضانت فرزند و…، دعاوی ملکی مانند الزام به تنظیم سند، فک رهن، الزام به اخذ پایان کار و…، دعاوی ثبت احوال مانند تغییر نام در شناسنامه، کاهش سن در شناسنامه، حذف نام همسر از شناسنامه پس از طلاق و… وصول مطالبات از جمله دعاوی حقوقی هستند که افراد در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد هر یک از دعاوی حقوقی می توانند به بهترین وکیل ایران مراجعه کنند.

2- دعاوی کیفری: دعاوی کیفری، دعاوی هستند که برای رسیدگی به موضوعاتی که قانون گذار آنها را به موجب قانون ممنوع و مستوجب مجازات دانسته است مطرح می شوند. به زبان ساده در دعاوی کیفری جرمی واقع شده است و فرد مجرم توسط دادگاه به مجازات تعیین شده در قانون محکوم می شود.

سرقت، کلاهبرداری، مواد مخدر، انواع قاچاق، خرید و فروش و حمل مشروبات الکلی، رابطه نامشروع، جعل سند و استفاده از سند مجعول از جمله دعاوی کیفری هستند.

اگر برای دعاوی مواد مخدر نیاز به مشورت با وکیل پایه یک دادگستری تهران داری، می تونی با وکیل مواد مخدر موسسه حقوقی دادآرمان در ارتباط باشید…

بهترین وکیل ایران در امور حقوقی

بهترین وکیل ایران در امور حقوقی، یک وکیل پایه یک دادگستری است که به مشاوره ی افراد در امور مدنی می پردازد. بهترین وکیل ایران در خصوص دعاوی حقوقی فعالیت می کند و به قوانین حقوقی مانند، قانون حمایت خانواده، قانون امور حسبی، قانون مدنی، قانون آیین دادرسی مدنی، قانون تجارت و غیره آگاهی دارد.

بهترین وکیل ایران، در دادگاه‌ های حقوقی، دادگاه خانواده، شورای حل اختلاف و غیره در زمینه امور مدنی به دفاع از حقوق موکلین خود می پردازد.

موسسه حقوقی دادآرمان شماره تلفن بهترین وکیل تهران را در اختیار شما قرار می دهد، تا با دریافت راهنمایی و مشاوره در خصوص انواع دعاوی مشکلت رو حل کنی.

تعهدات و حدود اختیارات بهترین وکیل ایران نسبت به موکل چیست؟

تعهدات بهترین وکیل ایران، نسبت به موکل خود، بر اساس اختیاراتی است که موکل طبق وکالت ‌نامه به وکیل می دهد، مشخص می شود. تعهدات و حدود اختیارات بهترین وکیل ایران در قانون مدنی از ماده ی 666 تا 673 مشخص شده است که به شرح زیر می باشد:

1- ماده 666 قانون مدنی: چنانچه به دلیل اشتباه یا کوتاهی وکیل، خسارتی به موکل وارد شود، وکیل مسئول خواهد بود.

2- ماده 667 قانون مدنی: وکیل باید در اقدامات خود مصلحت موکل را رعایت کند و از آنچه که موکل صراحتاً به او اختیار داده یا بر حسب شواهد و عرف، در حدود اختیار اوست، تجاوز نکند.

3- ماده ۶۶۸ قانون مدنی: بهترین وکیل ایران باید حساب مدت وکالت خود را به موکل بدهد و آنچه را که به جای موکل دریافت نموده است را به او رد کند.

4- ماده 669 قانون مدنی: هرگاه موکل برای انجام یک امر، دو یا چند نفر وکیل انتخاب کرده باشد، هیچ یک از آنها نمی‌ توانند بدون دیگران در آن امر دخالت نماید؛ مگر اینکه هر یک از وکلا مستقلاً وکالت داشته باشد.

5- ماده ۶۷۰ قانون مدنی: در صورتی که دو نفر به نحو اجتماع و با هم، وکیل باشند، در صورت فوت یکی از وکلا، وکالت وکیل دیگر نیز باطل خواهد شد.

6- ماده ۶۷۱ قانون مدنی: لازمه ی وکالت در هر امر، وکالت در لوازم و مقدمات آن نیز می باشد؛ مگر اینکه تأکید به عدم وکالت باشد.

7- ماده ۶۷۲ قانون مدنی: بهترین وکیل ایران تنها در امری می تواند به دیگری وکالت دهد، که صریحاً و یا به دلالت شواهد، وکیل در توکیل باشد.

8- ماده 673 قانون مدنی: اگر بهترین وکیل ایران بدون داشتن اختیار حق توکیل، انجام امری را که در آن وکالت دارد، به شخص ثالثی واگذار نماید، هر یک از وکیل و شخص ثالث در مقابل موکل نسبت به خساراتی که مسبب محسوب می‌ شود، مسئول خواهد بود.

کدام اختیارات بهترین وکیل ایران در وکالت نامه قید می شود؟

طبق قانون، وکالت در دادگاه‌ شامل تمام اختیارات در خصوص امر دادرسی است؛ جز در مواردی که موکل استثناء کرده است یا توکیل در آن خلاف شرع باشد؛ به همین دلیل در امور زیر باید اختیارات وکیل در وکالت ‌نامه تصریح گردد:

۱- وکالت در خصوص اعتراض به رأی، تجدیدنظر، فرجام خواهی و اعاده دادرسی

۲- وکالت در مصالحه و سازش

۳- وکالت در ادعای جعل یا انکار و تردید نسبت به سند طرف و استرداد سند (پس دادن سند)

۴- وکالت در تعیین جاعل

۵- وکالت در ارجاع دعوا به داوری و تعیین داور

۶- وکالت در توکیل (سوگند، شهادت، اقرار، لعان و ایلاء قابل توکیل نیستند؛ اما قسم قابل توکیل است و وکیل می ‌تواند در دعوا طرف مقابل را قسم دهد.)

۷- وکالت در تعیین کارشناس

۸- وکالت در دعوای خسارت

۹- وکالت در استرداد دادخواست یا دعوا (رد کردن خواسته یا دعوا)

۱۰- وکالت در جلب شخص ثالث و دفاع از دعوای ثالث

۱۱- وکالت در ورود شخص ثالث و دفاع از دعوای ورود ثالث

۱۲- وکالت در دعوای متقابل و دفاع در قبال آن (دعوای متقابل دعوایی است که خوانده در مقابل دعوای خواهان اقامه می کند.)

۱۳- وکالت در ادعای اعسار (عدم توانایی مالی)

۱۴- وکالت در قبول یا رد سوگند

در چه مواردی متهم حق انتخاب بهترین وکیل ایران را ندارد؟

طبق ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392، اگر شخصی به اتهام ارتکاب یکی از جرائم سازمان‌ یافته و یا جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، جرائم مواد مخدر، سرقت و روان‌ گردان و یا جرائم موضوع بندهای الف، ب و پ ماده 302 قانون آیین دادرسی کیفری، تحت نظر باشد، تا یک هفته پس از شروع تحت نظر قرار گرفتن، امکان ملاقات با بهترین وکیل ایران را نخواهد داشت؛ اما پس از پایان یک هفته، متهم می ‌تواند برای دفاع از خود یکی از بهترین وکیل ایران را انتخاب نماید.

بهترین وکیل ایران در چه مواردی حق وکالت ندارد؟

1- چنانچه بهترین وکیل ایران یا همسر او با دادرس یا دادستان یا دادیار یا بازپرس خویشاوندی نسبی یا سببی تا درجه سوم از طبقه دوم داشته باشد، مستقیماً یا با واسطه از قبول وکالت در آن دادگاه، فوق ممنوع می باشد.

2- بهترین وکیل ایران نباید بعد از استعفا از وکالت یا عزل شدن توسط موکل یا پایان وکالت، وکالت طرف مقابل یا اشخاص ثالث را که در آن موضوع بر علیه موکل سابق خود است، قبول کند.

3- بهترین وکیل ایران نمی ‌تواند نسبت به موضوعی که قبلاً به واسطه ی سمت قضایی یا حکمیت (داوری)، در خصوص آن اظهارنظر کتبی نموده است، قبول وکالت نماید.

4- در جرائم علیه امنیت کشور یا در مواردی که پرونده مشتمل بر اسناد و اطلاعات سری است و رسیدگی به آنها در صلاحیت سازمان قضایی نیروهای مسلح است، طرفین دعوی، باید وکیل خود را از بین وکلای رسمی دادگستری که مورد تایید رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح است، انتخاب کنند.

تأسیس دفتر وکالت توسط بهترین وکیل ایران

طبق قانون بهترین وکیل ایران نمی تواند در غیر از محلی که برای آنجا پروانه وکالت اخذ نموده است، دفتر وکالت تأسیس کند و همچنین نمی‌ تواند عملاً فعالیت ‌وکالتی خود را در محل دیگری متمرکز نماید.

چنانچه وکیل از این قانون تخلف نماید، به مجازات انتظامی درجه ی 3 در نوبت اول و درجه ی 4 در نوبت دوم و درجه ی 5‌ در نوبت سوم محکوم خواهد شد و به این تخلف وکیل در دادسرا و دادگاه انتظامی کانونی رسیدگی می شود که تخلف در حوزه ی آن واقع شده است.

بهترین وکیل ایران از کدام مراجع می تواند پروانه ی وکالت دریافت کند؟

بهترین وکیل ایران می تواند از دو مرجع کانون وکلا و قوه قضاییه پروانه ی وکالت دریافت کند.

* کانون‌ وکلا: کانون وکلا یا همان اتحادیه ی سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا)، اولین مرجع برای صدور پروانه ی وکالت است.

* قوه قضاییه: قوه قضاییه نیز مرجع صدور پروانه وکالت است و برای صدور پروانه وکالت، کانون ملی مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان (مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضایی) را تشکیل داده است.

حق ‌الوکاله بهترین وکیل ایران چقدر است؟

به دستمزدی که بهترین وکیل ایران در صورت قبول وکالت و پیگیری پرونده در مراجع قضایی از موکل خود دریافت می کند، حق ‌الوکاله گفته می شود.

حق ‌الوکاله بهترین وکیل ایران تابع قرارداد و یا تعرفه ی قانونی است؛ البته برخی معیارها نیز در میزان حق الوکاله تأثیر دارد؛ مانند حسن شهرت و اعتبار وکیل، تحصیلات تکمیلی او و پیچیدگی پرونده و غیره.

* نکته: در بعضی موارد حق ‌الوکاله وکیل مدنی را کارشناس دادگستری نیز تعیین می کند.

ممکن است برای برخی افراد سوال باشد، که آیا پرداخت هزینه های دعوی نیز بر عهده ی وکیل است؟

اما باید در پاسخ به این سوال بگوییم خیر، حق الوکاله ای که وکیل دریافت می نماید، تنها در خصوص اقداماتی است که در جهت پیگیری و حل و فصل پرونده انجام می دهد و پرداخت هزینه های دعوی بر عهده موکل است و بهترین وکیل ایران، هیچ یک از هزینه ‌های دادرسی را پرداخت نمی ‌کند و هزینه ی طرح دعوا، تقاضای کارشناس و سایر هزینه ‌ها بر عهده ی موکل خواهد بود. همچنین اگر وکیل برای پیگیری پرونده مجبور به رفت و آمد به شهر دیگری باشد، هزینه ی سفر و اقامت وی نیز بر عهده ی موکل می ‌باشد.

وکیل و موکل پس از توافق با یکدیگر، یک قرارداد مالی نیز تنظیم می کنند که مبلغ، زمان و نحوه ی پرداخت حق الوکاله را در آن مشخص می کنند و ابتدا موکل مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به وکیل می دهد و در خصوص پرداخت مابقی حق الوکاله طبق قرارداد مالی که توافق شده است، عمل می کنند.

* نکته: چنانچه موکل به تعهدات خود در خصوص پرداخت حق الوکاله ی بهترین وکیل ایران طبق قرارداد عمل نکند، وکیل می تواند اجرای مفاد قرارداد را از دادگاه صالح درخواست نماید.

محاسبه حق ‌الوکاله بهترین وکیل ایران در دعاوی مالی

به دعاوی که موضوع آنها اموال است، دعاوی مالی گفته می شود؛ مانند برخی دعاوی ملکی، دعاوی چک و سفته، دعاوی مطالبه ی مهریه و غیره. حق الوکاله وکیل در دعاوی مالی بر اساس ارزش مال مورد دعوا تعیین خواهد شد. مبلغ حق الوکاله طبق توافق وکیل و موکل تعیین می شود، البته مبلغ حق الوکاله دعاوی مالی بر اساس عرف معمولاً 10 درصد ارزش خواسته مالی است، که این میزان نیز طبق توافق و با در نظر گرفتن برخی معیارها قابل کاهش و افزایش است.

محاسبه حق ‌الوکاله بهترین وکیل ایران در هر مرحله‌ ی دادرسی

همان طور که می دانیم رسیدگی به دعاوی در مراجع قضایی سه مرحله دارد، که شامل مرحله ی بدوی یا نخستین، مرحله ی تجدیدنظر خواهی و مرحله ی فرجام خواهی می باشد و پرداخت حق ‌الوکاله وکیل توسط موکل، تابع هر مرحله از دادرسی است. یعنی حق الوکاله در هر مرحله از دادرسی جداگانه محاسبه و پرداخت شده و در صورتی که پرونده در مراحل بعدی نیز در مراجع قضایی رسیدگی شد، حق الوکاله ی آن از سوی موکل پرداخت می شود و پرونده در هر مرحله از دادرسی که مختومه شود، نیازی نیست که موکل حق الوکاله مراحل دیگر را بپردازد.

هزینه بررسی پرونده و تنظیم لایحه، توسط بهترین وکیل ایران

ممکن است موکل به بهترین وکیل ایران مراجعه نماید و اسناد و مدارک و پرونده ی خود را در اختیار وکیل قرار دهد تا وکیل با مطالعه و بررسی پرونده، وضعیت دعوا را ارزیابی کند و موکل را از احتمال موفقیت در پرونده مطلع نماید و یا ممکن است وکیل پرونده را به منظور تنظیم لایحه برای موکل مطالعه کند که هزینه ی آن نیز به نوع دعوا و حجم پرونده بستگی دارد؛ در این صورت بهترین وکیل ایران تنها هزینه ی مطالعه و بررسی پرونده و راهنمایی و مشاوره به موکل و یا تنظیم لایحه را دریافت می نماید.

پرداخت مالیات بر مبنای حق ‌الوکاله بهترین وکیل ایران

بهترین وکیل ایران بر مبنای حق ‌الوکاله ای که از موکلین دریافت می نماید، باید مالیات و سهم کانون وکلا را پرداخت نماید. به این منظور وکیل باید بر وکالت ‌نامه، تمبر مالیاتی الصاق نماید که این تمبر، مبنای مالیات در اداره ی مالیات است. وکیل باید در هر مرحله از دادرسی تمبر آن مرحله را به وکالت نامه الصاق نماید.

آیا بهترین وکیل ایران به صورت رایگان قبول وکالت می کند؟

بهترین وکیل ایران، می تواند به دو صورت از حقوق موکلین در دادگاه به صورت رایگان دفاع کند:

1- وکیل معاضدتی: هرگاه پرونده، حقوقی باشد و شخص برای پیگیری پرونده و دفاع از خود در دادگاه به دلیل اعسار، توانایی انتخاب وکیل و پرداخت حق الوکاله را نداشته باشد، می تواند تقاضای وکیل معاضدتی نماید و وکیل به صورت رایگان از حقوق وی در دادگاه دفاع خواهد کرد.

2- وکیل تسخیری: هرگاه پرونده کیفری باشد و حضور بهترین وکیل ایران در آن الزامی باشد، چنانچه متهم به دلیل عدم توانایی مالی قادر به پرداخت حق الوکاله وکیل نباشد، در این صورت از سوی دادگاه برای او یک وکیل تسخیری انتخاب می شود که به صورت رایگان از حقوق متهم در دادگاه دفاع می کند.

مرکز امور مشاوران قوه قضاییه و کانون وکلای دادگستری مراجع تقاضای وکیل رایگان هستند.

متقاضی باید به مرکز امور مشاوران قوه قضاییه یا کانون وکلای دادگستری مراجعه کند و درخواست کتبی خود به همراه دلایل آن را ارائه نماید، سپس چنانچه وی شرایط لازم را داشته باشد، نهاد مورد تقاضا می تواند برای او، وکیل رایگان انتخاب کند.

حق ‌الوکاله وکیل رایگان را چه کسی پرداخت می‌ کند؟

در صورت موفقیت موکل در دعوی، دادگاه حق الوکاله وکیل رایگان را از طرف دیگر دعوی اخذ می کند و اگر رأی دادگاه به ضرر وی صادر شود، حق الوکاله بهترین وکیل ایران را پرداخت نخواهد کرد.

متقاضی وکیل رایگان در پرونده های حقوقی باید توانایی مالی پرداخت حق الوکاله وکیل را نداشته باشد و پرونده باید قابل دفاع در دادگاه باشد.

طبق قانون، وکالت معاضدتی که از طرف کانون وکلا به بهترین وکیل ایران واگذار می ‌شود، حتماً باید توسط وکیل اجرا شود و وکلا باید در هر سال، در سه دعاوی حقوقی به عنوان وکیل معاضدتی قبول وکالت نمایند. چنانچه وکیل از پذیرش وکالت معاضدتی خودداری کند، متخلف محسوب خواهد شد.

مشاوره آنلاین بهترین وکیل ایران

امروزه استفاده از فضای مجازی به دلیل دسترسی آسان و ارزان قیمت، طرفداران زیادی دارد و هر روز بر تعداد کاربران فضای مجازی افزوده می شود. از این رو وکلای با تجربه برای دستیابی کاربران به اطلاعات حقوقی و حل مشکلات و پاسخ به سوالات آنها اقداماتی انجام داده و امکاناتی را فراهم نموده اند که کاربران فضای مجازی بتوانند به صورت غیر حضوری از خدمات موسسه حقوقی آنلاین با دریافت مشاوره توسط وکیل آنلاین واتساپ و تلگرام برخوردار شوند.

مهدی رضوی وکیل آنلاین واتساپ و تلگرام می تواند در زمینه های مختلف حقوقی و جزایی به کاربران مشاوره دهد و به حل و فصل مشکلات حقوقی آنها کمک بسزایی نماید.

برای دریافت مشاوره حقوقی از وکیل آنلاین تلگرام می توانید از طریق پیام رسان تلگرام و کانال حقوقی تلگرام با ما در ارتباط باشید و به صورت غیر حضوری سوالات خود را مطرح کنید.

مزایای استفاده از سایت موسسه حقوقی و مشاوره با وکیل آنلاین واتساپ و تلگرام عبارتند از:

* دسترسی هر چه سریعتر به مشاور حقوقی با وکیل آنلاین واتساپ یکی از ویژگی های وکیل خوب آنلاین است.

* امکان دریافت مشاوره با وکیل آنلاین واتساپ و تلگرام در تمامی ساعات روز و در هر مکانی که حضور داریم.

* امکان ارسال متن، صدا، مدارک، فیلم و غیره و ذخیره ‌سازی آ‌نها جهت بررسی مجدد آنها

* صرفه‌ جویی در زمان از نظر حذف شدن رفت ‌و آمد به دفتر مشاور

* صرفه‌ جویی در هزینه از جهت حذف شدن برخی هزینه‌ های جانبی

بهترین وکیل خانواده ایران

منظور از دعاوی خانوادگی کلیه دعاوی مربوط به کانون خانواده است مانند دعاوی طلاق، دعاوی مهریه، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال و… برخی دعاوی خانواده عبارتند از: حضانت فرزند پس از طلاق، نسب، رشد، حجر و رفع آن، طلاق، رجوع پس از طلاق، فسخ نکاح، بذل مدت و انقضای آن، استرداد جهیزیه، دعوای مطالبه مهریه، نفقه زوجه، الزام به تمکین زوجه، سرپرستی کودکان بی سرپرست نکاح دائم و موقت و اذن در نکاح و…

طبق ماده 4 قانون حمایت خانواده، مرجع صالح به رسیدگی دعاوی خانواده، دادگاه خانواده است و وکیل خانواده با جدیدترین قوانین در خصوص دعاوی خانواده و روند رسیدگی به این دعاوی در دادگاه خانواده آشنایی کامل دارد و بهترین کسی است که می تواند شما را در خصوص طرح دادخواست و رسیدگی پرونده در دادگاه خانواده راهنمایی کند و یا وکالت شما را برای پیگیری پرونده قبول نماید، همچنین وکیل خانواده در زمینه های مختلف خانواده فعالیت دارد از این رو با دریافت مشاوره از وکیل خانواده (وکیل خانواده آنلاین) موسسه حقوقی دادآرمان می توانید از مزایای حضور یک وکیل با تجربه در پرونده خود بهره مند شوید و بهترین نتیجه را دریافت کنید.

بهترین وکیل طلاق ایران

طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن زوجین از یکدیگر است و در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته از میان می ‌رود.

طبق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی، اختیار طلاق با مرد است و مرد حق طلاق دارد یعنی مرد هر زمان که بخواهد با دلیل یا بدون دلیل موجه می تواند همسر خود را با تقدیم دادخواست طلاق از طرف مرد به دادگاه خانواده طلاق بدهد، اما زن حق طلاق ندارد و اگر درخواست طلاق از طرف زن مطرح شود او باید برای درخواست طلاق خود دلایل محکمه پسندی را به دادگاه ارائه نماید.

زوج و زوجه برای طرح دادخواست طلاق و سایر دعاوی مربوط به طلاق می توانند با وکالت دادن به یک وکیل طلاق (وکیل طلاق توافقی) از اطاله دادرسی و سردرگمی در دادگاه در روند رسیدگی به پرونده طلاق جلوگیری کرده و در کوتاهترین زمان ممکن به خواسته خود می رسند.

برای دریافت مشاوره حقوقی و راهنمایی های لازم در زمینه دعاوی طلاق با وکیل طلاق تضمینی موسسه حقوقی دادآرمان تماس بگیر، همچنین اگر وقت و هزینه کافی برای مشاوره حضوری نداری، می تونی به صورت آنلاین هر سوالی در خصوص طلاق داری از وکیل طلاق آنلاین بپرسی.

بهترین وکیل مهریه ایران

مهریه به مالی گفته می‌ شود که مرد در هنگام وقوع عقد نکاح اسلامی به زن خود می ‌پردازد یا مکلف به پرداخت آن می ‌شود. طبق ماده 1082 قانون مدنی، به محض عقد نکاح زن مالک مهریه می شود و می تواند هر تصرفی در آن بنماید و در صورت عندالمطالبه بودن مهریه هر زمان که بخواهد مهریه خود را از شوهرش مطالبه نماید و مرد نیز ملزم پرداخت است.

اگر برای مطالبه مهریه و سایر دعاوی مربوط به مهریه مانند مطالبه مهریه از ضامن، فروش مال برای فرار از پرداخت مهریه، مطالبه مهریه از ارث، اعسار از پرداخت مهریه، تعدیل اقساط مهریه، مطالبه مهریه غیر منقول و… نیاز به راهنمایی و مشاوره داری فقط وکیل مهریه می تواند به شما در این زمینه کمک کند، چرا که وکیل مهریه از دانش و تخصص کافی در خصوص دعاوی مهریه و رویه دادگاه خانواده در رسیدگی به دعاوی مهریه و مطالبه مهریه برخوردار است.

وکیل مهریه موسسه حقوقی دادآرمان این امکان را فراهم کرده است تا شما عزیزان بتوانید به صورت غیر حضوری با وکیل آنلاین مهریه از طریق واتساپ در تماس باشید و سوالات خود را در این خصوص مطرح کنید.

بهترین وکیل ارث ایران

به اموال و دارایی های به جا مانده از متوفی که شامل اموال منقول و غیر منقول است ترکه یا ماترک گفته می شود، که پس از پرداخت بدهی های متوفی اموال باقیمانده بین ورثه به ترتیبی که در قانون بیان شده است، تقسیم می شود.

طبق ماده 861 قانون مدنی، سبب و نسب از موجبات ارث هستند. کسانی که به موجب نسب و قرابت نسبی از متوفی ارث می برند، با توجه به درجه نزدیکیشان به متوفی در سه طبقه قرار می گیرند:

طبقه اول: پدر، مادر، فرزندان و نوه ها

طبقه دوم: اجداد (پدربزرگ و مادربزرگ)، برادر، خواهر و فرزندان آنها

طبقه سوم: عمو، عمه، دایی، خاله و فرزندان آنها

همچنین همسر نیز به موجب سبب یعنی ازدواج دائم از همسر خود ارث می برد اما در عقد موقت زن و شوهر از یکدیگر ارث نمی برند.

مشاوره‌ حقوقی با یک وکیل ارث در خصوص ارث و میراث شامل انحصار وراثت و تقسیم ترکه، مهر و موم ترکه، رفع مهر و موم، تحریر ترکه، نحوه مطالبه دیون متوفی، اسناد و مدارک لازم جهت ارائه به شورای اختلاف و دادگاه، انتشار آگهی، مهلت انتشار و جلسات رسیدگی و دیگر موارد حقوقی است.

در صورتی که وراث در تقسیم ترکه اختلافاتی داشته باشند می توانند برای حل و فصل اختلافات خود به وکیل ارث (وکیل مالیات بر ارث) مراجعه نمایند، از این رو موسسه حقوقی دادآرمان برای دریافت مشاوره رایگان بهترین وکیل ارث (وکیل ارث آنلاین) را به شما معرفی می کند. از این رو شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره آنلاین با وکیل آنلاین واتساپ در ارتباط باشید.

بهترین وکیل ملکی ایران

امروزه به دلیل افزایش معاملات و قراردادهای ملکی مانند قرارداد مشارکت در ساخت، قرارداد پیش فروش ساختمان، قرارداد اجاره و غیره اختلاف بین افراد در زمینه معاملات ملکی و قراردادها نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است، چرا که افراد از قوانین حقوقی و همچنین از حقوق خود در معاملات و قراردادهای ملکی اطلاعی ندارند که موجب می شود پس از معامله یا انعقاد قرارداد بین طرفین اختلافاتی حاصل شود. بهترین راهکار برای جلوگیری از اختلافات ملکی و ضایع شدن حقوق افراد در معاملات ملکی مراجعه به وکیل ملکی و دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم در این زمینه است. وکیل ملکی به کلیه قوانین ملکی و قانون ثبت اسناد و املاک کشور و رویه دادگاه ها در رسیدگی به پرونده های ملکی آشنایی کامل دارد.

همچنین در خصوص امور مربوط به شهرداری‌ ها شامل: پایان کار، ساخت و سازهای غیر مجاز، جریمه ‌های شهرداری و کلیه دعاوی مربوط به کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ‌ها موضوعاتی است که می ‌توان از یک وکیل ملکی راهنمایی گرفت.

امروزه وکیل ملکی آنلاین یکی از پر کاربرد ترین شیوه های مشاوره توسط وکیل ملکی است و کاربران فضای مجازی می توانند از طریق واتساپ با وکیل آنلاین واتساپ در ارتباط باشند و سوالات ملکی خود را مطرح و وکیل ملکی آنلاین به صورت غیر حضوری آنها را راهنمایی کند.

موسسه حقوقی دادآرمان برای مشاوره با بهترین وکیل ایران به صورت آنلاین  پیچ اینستاگرام بهترین وکیل ایران را به شما معرفی می کند.

بهترین وکیل رابطه نامشروع ایران

رابطه نامشروع یکی از عناوین مجرمانه در قوانین ایران است و در صورت اثبات آن برای مرتکب، مجازاتی تعیین خواهد شد. منظور از رابطه نامشروع و جرائم منافی عفت، ارتباط بین زن و مرد نامحرمی است که خارج از حد مشخص شده‌ قانونی و شرعی با یکدیگر رابطه برقرار کرده‌ اند.

طبق ماده 637 قانون مجازات اسلامی، چنانچه زن و مردی که بین آنها رابطه زوجیت نباشد، مرتکب رابطه نامشروع یا اعمال منافی عفت غیر از زنا مانند بوسیدن یا در آغوش گرفتن شوند، مجرم هستند و در صورتی که جرم آنها اثبات شود به مجازات رابطه نامشروع غیر زنا تا 99 ضربه شلاق محکوم خواهند شد.

جرائم رابطه نامشروع جزء جرائم کیفری محسوب می شود و به دلیل سنگین بودن مجازات جرائم منافی عفت و رابطه نامشروع، مشورت کردن با یک وکیل رابطه نامشروع با تجربه در پیگیری پرونده رابطه نامشروع بسیار حائز اهمیت است. وکیل رابطه نامشروع می تواند با دانش و تخصصی که در این زمینه دارد به شما در تهیه مدارک برای اثبات رابطه نامشروع یا دفاع از خود در دادگاه و تبرئه شدن از ارتکاب جرم رابطه نامشروع کمک بسزایی نماید.

برای استفاده از خدمات موسسه حقوقی دادآرمان با شماره وکیل حقوقی تماس بگیر.

کلام آخر

بهترین وکیل موسسه حقوقی دادآرمان یک وکیل پایه یک دادگستری است که می تواند در تمام زمینه های خانواده، ملکی، ثبت احوال، دعاوی کیفری و غیره فعالیت و قبول وکالت نماید. اما اغلب وکلا تنها در یک یا چند زمینه حقوقی یا جزایی فعالیت می کنند تا بتوانند در یک حوزه با تجربه و تمرکز بیشتری فعالیت کنند، از این رو وکلای موسسه حقوقی دادآرمان هر کدام در یک یا چند زمینه حقوقی و یا کیفری فعالیت می کنند و افراد با توجه به مشکل قضایی خود می توانند به وکیلی که در همان زمینه تجربه و تخصص دارد مراجعه کنند.

افراد می توانند برای دریافت مشاوره حقوقی حضوری به وکیل موسسه حقوقی دادآرمان مراجعه کنند و یا در صورتی که وقت کافی برای مراجعه حضوری ندارند به صورت آنلاین با وکیل آنلاین موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنند.

وکیل خانواده، وکیل طلاق، وکیل طلاق توافقی، وکیل مهریه، وکیل ملکی و… از جمله وکلای موسسه حقوقی دادآرمان هستند.

۱-توکیل به دیگری: توکیل به دیگری به این ترتیب است که در اعطای وکالت از سوی بهترین وکیل ایران، صراحتاً یا به صورت ضمنی برای انجام امور، اجازه وکالت داده شود. در این صورت وکیل اول حذف نخواهد شد و می‌ تواند بر وکالت وکیل دوم نظارت کند. در این نوع از توکیل، در صورت حجر و فوت وکیل اول، وکالت وکیل دوم نیز باطل خواهد شد؛ همچنین علاوه بر موکل، بهترین وکیل ایران که وکیل دوم را انتخاب کرده است، نیز می تواند وکالت وکیل دوم را ابطال کند.

۲- تفویض وکالت: در تفویض وکالت بر خلاف حالت اول که گفته شد، وکالت به شخص ثالث انتقال می یابد و وکیل اول حذف می شود و حق برکنار کردن وکیل دوم تنها بر عهده ی موکل است و در این صورت وکیل اول نمی تواند وکالت وکیل دوم را ابطال نماید.

هرگاه متهم در خصوص دعاوی کیفری به دلیل عدم توانایی مالی، قادر به انتخاب وکیل برای دفاع از حقوق خود نباشد، دادگاه از بین وکلای دادگستری یک وکیل را برای دفاع از حقوق او انتخاب کرده و وکیل نیز به صورت رایگان از حقوق او دفاع خواهد کرد؛ که به او وکیل تسخیری گفته می شود.

به دعوایی که ناشی از اختلاف فرد در خصوص حقوق و تعهداتش با فرد دیگری باشد دعوای حقوقی می گویند. دعاوی حقوقی اغلب به دلیل ناآگاهی افراد از قوانین و حقوق خود واقع می شود و در وقوع دعاوی حقوقی جرمی اتفاق نیفتاده است و در صورت صدور رای، مجازاتی برای خوانده دعوی تعیین نمی شود و تنها طرفین دعوی به حق و حقوق خود می رسند و یا خسارت آنها در صورت زیان دیدن جبران می شود.

دعاوی خانواده مانند طلاق، مطالبه مهریه، حضانت فرزند و…، دعاوی ملکی مانند الزام به تنظیم سند، فک رهن، الزام به اخذ پایان کار و…، دعاوی ثبت احوال مانند تغییر نام در شناسنامه، کاهش سن در شناسنامه، حذف نام همسر از شناسنامه پس از طلاق و… وصول مطالبات از جمله دعاوی حقوقی هستند

دعاوی کیفری، دعاوی هستند که برای رسیدگی به موضوعاتی که قانون گذار آنها را به موجب قانون ممنوع و مستوجب مجازات دانسته است مطرح می شوند. به زبان ساده در دعاوی کیفری جرمی واقع شده است و فرد مجرم توسط دادگاه به مجازات تعیین شده در قانون محکوم می شود.

سرقت، کلاهبرداری، مواد مخدر، رابطه نامشروع، جعل سند و استفاده از سند مجعول از جمله دعاوی کیفری هستند.

0 0 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها