مشاوره با وکیل آنلاین طلاق

وکیل طلاق آنلاین

 وکیل آنلاین طلاق تضمینی چه کمکی به متقاضی در پرونده جدایی از همسر می تواند انجام دهد؟ تاثیر حضور وکیل طلاق در پیشرفت روند قضایی و دریافت قطعی رای طلاق برای شما چقدر است؟ همراه با موسسه حقوقی دادآرمان باشید.
از طریق تماس با تلفن های ثابت میتوانید مشاوره تلفنی و از طریق شماره های همراه، مشاوره با وکیل طلاق تضمینی دریافت کنید…

طلاق چیست؟

طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن زوجین از یکدیگر است و رابطه زوجیت بین آنها پایان می یابد و در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته از میان می ‌رود.

طبق ماده 1139 قانون مدنی، طلاق مخصوص عقد دائم بوده و زن در عقد موقت با پایان مدت یا بذل آن از سوی شوهر از زوجیت خارج می ‌شود.

طبق ماده 1133 قانون مدنی، مرد حق طلاق دارد و می تواند هر موقع که بخواهد زن خود را طلاق دهد، از این رو طلاق جزو ایقاعات است، یعنی طلاق امری یک طرفه بوده و به خواست مرد انجام می شود.

اگر نیاز به راهنمایی و مشورت با یک وکیل طلاق با تجربه داری، موسسه حقوقی دادآرمان بهترین وکیل طلاق در شمال تهران را به شما معرفی می کند.

انواع طلاق براساس رجوع در طلاق

رجوع در طلاق به معنی بازگشت مرد به همسر خود پس از طلاق و ادامه زندگی مشترک در ایام عده طلاق است و با این رجوع ازدواج قبلی با تمام آثاری که داشته، ادامه پیدا می کند و نیازی به جاری شدن نکاح مجدد نمی‌ باشد.

براساس حق رجوع، طلاق به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

طلاق بائن (بدون رجوع)

طلاق بائن به طلاقی گفته می ‌شود که پس از طلاق، رابطه زوجیت به طور کامل بین زن و شوهر از بین می رود و مرد در ایام عده طلاق بائن نمی تواند به همسر سابق خود رجوع کند و برای شروع مجدد زندگی مشترک، باید دوباره بین زن و شوهر عقد نکاح جاری شود.

انواع طلاق بائن عبارتند از:

1- طلاق زن باکره

2- طلاق دختر صغیره

3- طلاق زن یائسه

4- طلاق خلع

5- طلاق مبارات

6- سه طلاقه یا سه طلاق کردن

طلاق رجعی

در طلاق رِجعی مرد می ‌تواند در ایام عده طلاق، بدون نیاز به عقد نکاح جدید به همسر خود رجوع نماید و زندگی زناشویی خود را دوباره شروع کنند، در طلاق رجعی زوجین از یکدیگر ارث می برند و به زن نفقه تعلق می گیرد و زن می تواند در منزل مرد اقامت داشته باشد.

موسسه حقوقی دادآرمان بهترین وکیل طلاق در غرب تهران را به شما معرفی می کند تا با دریافت راهنمایی و مشاوره در خصوص طلاق و دعاوی مربوط به آن بتونی به حقوق خود در طلاق برسی.

انواع طلاق براساس درخواست کننده طلاق

براساس اینکه چه کسی دادخواست طلاق را به دادگاه خانواده تقدیم می کند، طلاق به دو دسته کلی تقسیم می شود:

طلاق یک طرفه

طلاق یک طرفه، طلاقی است که فقط یکی از زوجین تصمیم به طلاق دارد و دادخواست طلاق یک طرفه را به دادگاه خانواده تقدیم می کند. طلاق یک طرفه ممکن است از طرف مرد و یا از طرف زن مطرح شود.

طلاق یک طرفه، به دو دسته تقسیم می شود:

1- طلاق از طرف مرد

2- طلاق از طرف زن

طلاق توافقی

در طلاق توافقی برخلاف طلاق یک طرفه، زن و شوهر هر دو برای طلاق با هم توافق دارند و برای پایان دادن به زندگی مشترک خود تصمیم به طلاق می گیرند، از این رو دادخواست طلاق توافقی را به دادگاه تقدیم می کنند. در طلاق توافقی زن و شوهر بدون دخالت دادگاه در خصوص مسائل مالی و غیرمالی طلاق با هم توافق می کنند و توافقات خود را به صورت مکتوب به دادگاه خانواده ارائه می دهند.

برای اینکه از حقوق مالی خود در طلاق مطلع بشی، با موسسه حقوقی دادآرمان تماس بگیر و از بهترین وکیل طلاق در شرق تهران مشاوره رایگان دریافت کن.

کلیک کن تا بدونی تفاوت طلاق یک طرفه با طلاق توافقی چیه.

وکیل آنلاین طلاق کیست؟

وکیل انلاین طلاق، یک وکیل پایه یک دادگستری است که در زمینه ی طلاق و دعاوی مرتبط با آن فعالیت دارد و به قوانین مربوط به طلاق، مانند قانون حمایت خانواده مصوب 1391 و قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق و غیره و رویه دادگاه های خانواده آشنایی دارد و می تواند به سوالات کاربران فضای مجازی به صورت غیر حضوری پاسخ دهد.

 طلاق از نظر لغوی به معنای رهایی و ترک کردن است؛ در واقع طلاق، ترک زندگی مشترک از سوی زوجین است. با طلاق، زندگی مشترک بین زوجین از بین می رود و آنها دیگر پس از طلاق حقوق و تکالیفی در مقابل هم ندارند.

وکیل طلاق موسسه حقوقی دادآرمان آماده ی پاسخگویی به سوالات شما در خصوص طلاق و دعاوی مربوط به آن است، از این رو می تونی با شماره ی بهترین وکیل طلاق در شرق تهران تماس بگیری و مشاوره رایگان دریافت کنی.

اهمیت مشاوره با وکیل آنلاین طلاق

به دلیل مزایایی که دریافت مشاوره از یک وکیل آنلاین طلاق دارد ، طرح پرسش در فضای مجازی و دریافت پاسخ از وکیل طلاق ، نسبت به گذشته افزایش یافته است.
امروزه به دلیل افزایش استفاده از شبکه های اجتماعی و در دسترس بودن این شبکه ها، و با توجه به مشغله ی افراد و بالا بودن هزینه های مشاوره ی حضوری در دفتر وکالت و امکاناتی که شبکه های اجتماعی در اختیار کاربران فضای مجازی قرار می دهد، مانند پاسخگویی به سوالات کابران توسط مشاورین با تجربه و متخصص ، مانند وکیل آنلاین طلاق، تمایل کاربران به مطرح کردن سوالات خود و دریافت پاسخ به صورت مجازی بیشتر شده است.

دریافت مشاوره از یک وکیل آنلاین طلاق خوب برای کاربران مزایایی دارد که به چند مورد از آنها اشاره می کنیم . یکی از مزایای طرح سوالات با وکیل آنلاین طلاق این است که به دلیل در دسترس بودن شبکه های اجتماعی و سرعت بالای پاسخگویی وکیل آنلاین طلاق به سوالات کاربران، دیگر نیازی به رفتن به دفتر وکیل و دریافت مشاوره ی حضوری نمی باشد. این امر برای افرادی که مشغله ی زیادی دارند و زمان رفت و آمد به دفتر وکیل طلاق را ندارند از اتلاف وقت آنها جلوگیری کرده و کاربران در کوتاه ترین زمان ممکن به پاسخ سوالات خود دست پیدا می کنند.

از دیگر مزایای مشاوره ی غیر حضوری توسط وکیل آنلاین طلاق، رایگان یا کم هزینه بودن مشاوره ی مجازی است و برای افرادی که از بظاعت مالی برخوردار نبوده و قادر به پرداخت هزینه بالای مشاوره ی حضوری وکیل نمی باشند، در هزینه ی آنها صرفه جویی شده و به صورت رایگان یا با هزینه ی خیلی کم به پاسخ، پرسش خود در خصوص طلاق می رسند.

مشاوره با وکیل طلاق آنلاین برای طرح دادخواست طلاق

اولین گام برای اقدام به طلاق، طرح دادخواست طلاق از سوی هر یک از زوجین است. به دلیل اینکه طبق قانون طلاق در ایران ، زن حق طلاق ندارد، پس چنانچه طرح دادخواست طلاق از سوی زوجه باشد ، او باید دلایل محکمه پسندی برای درخواست طلاق خود به دادگاه خانواده ارائه نماید. گاهی ممکن است به دلیل نا آگاهی زوجه از قوانین مربوط به طلاق، نتواند ادله ی خود را در خصوص درخواست طلاق اثبات نماید و دادخواست او از سوی دادگاه رد شود.
با توجه به آنچه گفته شد، ضرورت دارد قبل از طرح دادخواست طلاق از سوی زوجه، ابتدا با یک وکیل طلاق خوب که می تواند یک وکیل آنلاین طلاق باشد، مشورت نمود و با کسب اطلاعات لازم از طریق وکیل آنلاین طلاق ، اقدام به طرح دادخواست طلاق نمود.

وکیل آنلاین طلاق می تواند برای جمع آوری اطلاعات و تکمیل مدارک لازم در خصوص اثبات دلایل درخواست زوجه برای طلاق ، به وی کمک بسزایی نماید و به دلیل وجود مدارک کافی در پرونده ی طلاق، احتمال موفقیت پرونده ی طلاق از سوی زوجه، در دادگاه افزایش خواهد یافت.
با عنایت به اهمیت دریافت مشاوره از یک وکیل طلاق، قبل از طرح دادخواست طلاق ، وکیل آنلاین طلاق با توجه به صرفه جویی در وقت و هزینه و سرعت بالای پاسخگویی به سوالات می تواند، بهترین گزینه جهت دریافت مشاوره ی طلاق باشد.

چنانچه زوجه ضرورت بداند، می تواند برای دریافت مشاوره و راهنمایی های بیشتر و مطالعه ی اسناد و مدارک پرونده ی طلاق خود، علاوه بر اینکه سوالات خود را به صورت مجازی با یک وکیل آنلاین طلاق مطرح می کند ، به دفتر وکالت، وی نیز مراجعه کرده و با ارائه ی اسناد و مدارک خود به صورت حضوری از وکیل طلاق مشاوره دریافت نماید و در صورت لزوم برای پیگیری پرونده ی طلاق خود به وی وکالت دهد .
وکیل آنلاین طلاق با درج نشانی دفتر وکالت و شماره تماس خود، این امکان را برای کاربران فضای مجازی فراهم می کند که کابران در صورت ضرورت بتوانند به صورت حضوری نیز به وی مراجعه کنند و وکیل طلاق به صورت حضوری آنها را راهنمایی نماید.

ویژگیی های بهترین وکیل طلاق آنلاین

به دلیل اینکه قوانین گاهی تغییر می کند؛ به این صورت که گاهی ماده و تبصره ای در قانون نسخ شده و یا ماده و تبصره ای به آن الحاق می گردد یا نظریه ی مشورتی و رأی وحدت رویه به قوانین اضافه می گردد ، یکی از ویژگی های وکیل آنلاین طلاق این است که بکوشد تا اطلاعات خود را همیشه به روز نماید و از جدیدترین قوانین آگاه باشد.
همچنین وکیل آنلاین طلاق، تنها در دعاوی مربوط به خانواده مانند طلاق، قبول وکالت می نماید و در موضوعات دیگر فعالیت ندارد، تا بتواند در حوزه دعاوی مربوط به خانواده و طلاق تجربه و تخصص کسب نماید. پس با توجه به تجربه و تخصص وکیل آنلاین طلاق در دعاوی مربوط به طلاق، می توان به مشاوره و راهنمایی های وی اعتماد کرد و از راهکارهای پیشنهادی او بهره برد.

وکیل آنلاین طلاق که تنها در زمینه دعاوی خانواده و طلاق فعالیت دارد، به دلیل موفقیت در پرونده های مشابه طلاق می تواند به کاربران فضای مجازی که در خصوص پرونده های طلاق سوالاتی دارند، مشاوره و راهنمایی دهد و در حل و فصل پرونده ی طلاق به آنها کمک کند.
شاید یکی از مهمترین ویژگی های وکیل آنلاین طلاق ، رازداری وی باشد؛ زیرا تا وکیل رازدار نباشد و اسرار شخصی موکل را که در جریان پرونده یا پاسخ به سوالات، در اختیار وکیل قرار می دهد، حفظ نکند و اسرار شخصی وی را فاش نماید، دیگر نمی توان به او اعتماد کرد. با توجه به این امر یکی از ویژگی های یک وکیل آنلاین طلاق خوب رازداری وی می باشد.

وکیل آنلاین طلاق در مورد کدام دعاوی به کاربران مشاوره می دهد؟

وکیل آنلاین طلاق، به دلیل تخصص و تجربه ای که در حل و فصل پرونده های خانواده، خصوصاً طلاق دارد، می تواند در مورد دعاوی خانواده و طلاق به کاربران مشاوره و راهنمایی بدهد. برخی دعاوی طلاق که وکیل آنلاین طلاق در مورد آنها تجربه و تخصص دارد و به افراد مشاوره می دهد، عبارتند از:

1- طلاق به درخواست زوج: طبق ماده 1133 قانون مدنی، مرد هر موقع که بخواهد، می تواند زن خود را طلاق دهد.

2- طلاق به درخواست زوجه: طلاق یک طرفه از سوی زوجه است که به دلیل کراهت از شوهر یا وجود یکی از شروط 12 گانه ی عقدنامه و یا هر دلیل موجه دیگری که از نظر دادگاه، برای طلاق محکمه پسند باشد، مطرح می شود.

3- طلاق توافقی (طلاق مبارات): زن و شوهر هر دو برای طلاق توافق دارند و در مورد مسائل مربوط به طلاق، مانند مهریه، نفقه، حضانت فرزند مشترک و تنصیف اموال و غیره با هم به توافق رسیده اند.

5- فسخ نکاح: هنگامی که بنا بر دلایلی ازدواج موجب زیان فاحش یکی از طرفین باشد، به منظور رهایی او از قید ازدواج، می ‌توان با شرایطی ازدواج را فسخ نمود.

6- ابطال عقد نکاح: چنانچه ازدواج به هر دلیلی مغایر با قانون و شرع باشد، هر یک از زوجین می تواند از دادگاه خانواده تقاضای ابطال عقد نکاح را بنمایند.

وکیل آنلاین طلاق به کلیه دعاوی طلاق که نامبرده شد و همچنین دعاوی که با طلاق مرتبط است، کاربران را به صورت مجازی مشاوره می دهد یا حتی به صورت حضوری آنها را راهنمایی می کند و در صورت لزوم وکالت آنها را برای پیگیری پرونده ی طلاق قبول می نماید.

مشاوره در تلگرام و واتساپ در طلاق از طرف زن

 طبق ماده 1133 قانون مدنی، مرد هرگاه که بخواهد می تواند زن خود را طلاق دهد. اما درخواست طلاق از سوی زوجه در قوانین طلاق ایران به شکل بسیار دشوارتر و پیچیده تر است و از نظر قانونی برای پذیرش درخواست طلاق از سوی زن، شرایط خاصی در نظر گرفته شده است، به همین دلیل طرح دادخواست طلاق از سوی زوجه بدون دریافت مشاوره از یک وکیل طلاق با تجربه، کار بسیار اشتباهی است و موجب تضییع حقوق زوجه در پرونده ی طلاق وی می شود.

با توجه به آنچه گفته شد، بهتر است زوجه در ابتدا قبل از طرح دادخواست طلاق ، با یک وکیل طلاق خوب که می تواند یک وکیل آنلاین طلاق باشد مشورت نماید و با دریافت راهنمایی و راهکارهای مهم از وکیل آنلاین طلاق اقدام به طرح دادخواست طلاق نماید؛ زیرا زوجه برای طرح دادخواست طلاق ، نیاز به دلایل موجه دارد و باید در جهت اثبات ادعای خود در خصوص طلاق، مدارک کافی به دادگاه ارائه دهد.
توصیه می شود به دلیل پیچیدگی پرونده ی طلاق از سوی زوجه و سختگیری قانون در قبول و پذیرش دادخواست طلاق از سوی زوجه، برای افزایش احتمال موفقیت وی در پرونده ی طلاق، زوجه پس از دریافت راهنمایی های لازم از یک وکیل آنلاین طلاق خوب، پیگیری پرونده ی طلاق خود را با دادن وکالت، به وی سپرده، تا با صرف زمان کمتر و احتمال موفقیت بیشتر، پرونده ی طلاق پیگیری شود.

هزینه وکیل آنلاین طلاق

وکیل آنلاین طلاق که به صورت مجازی و غیر حضوری آماده ی پاسخگویی به سوالات مختلف کاربران در خصوص دعاوی مربوط به طلاق است، با دریافت هزینه ی مشاوره ی کم یا به صورت رایگان، این امکان را فراهم نموده است که افرادی که از بضاعت مالی کافی جهت دریافت مشاوره ی حضوری برخوردار نیستند، سوالات و مشکلات خود را در خصوص طلاق به صورت مجازی با وکیل آنلاین طلاق مطرح کنند و در زمان کوتاهی به بهترین پاسخ، خود دست یابند و این مزیت می تواند یکی از مهمترین دلایل افزایش تمایل کاربران در دریافت مشاوره ی غیر حضوری از وکیل آنلاین طلاق باشد.
چنانچه مشاوره ی غیر حضوری توسط وکیل آنلاین طلاق، هزینه ای داشته باشد، مبلغ آن بستگی به مدت زمان مشاوره و موضوع مورد مشاوره دارد و در نهایت هزینه ی آن نسبت به هزینه ی مشاوره ی حضوری بسیار ناچیز و اندک است.

طلاق زن با شروط دوازدگانه عقدنامه

با توجه به آنچه در مطالب فوق در مورد درخواست طلاق از سوی زوجه گفته شد، حال سوال این است دلایل موجه طلاق از سوی زوجه از نظر دادگاه خانواده چیست؟

وکیل آنلاین طلاق می تواند در اثبات دلایل طلاق از سوی زوجه به وی مشاوره دهد؛ به این منظور زوجه برای دریافت مشاوره از وکیل آنلاین طلاق در این خصوص باید مدارک خود را برای وکیل آنلاین طلاق به صورت مجازی ارسال کند و وکیل طلاق با مطالعه ی مدارک، برای تکمیل اسناد و مدارک به وی مشاوره بدهد.

احراز یکی از شروط دوازده گانه عقدنامه، از سوی شوهر، از دلایل مهم برای درخواست طلاق از سوی زوجه می باشد.

شروط دوازده گانه عبارتند از:

1- استنکاف شوهر از پرداخت نفقه ی زن به مدت شش ماه

2- سوء معاشرت زوج به طوری که ادامه ی زندگی مشترک برای زوجه غیر قابل تحمل باشد.

3- ابتلای زوج به بیماری صعب العلاج به نحوی که دوام زناشویی برای زوجه مخاطره آمیز باشد.

4- جنون زوج در صورتی که امکان فسخ نکاح شرعاً امکان پذیر نباشد.

5- اشتغال زوج به کاری که به حیثیت و مصالح خانوادگی زوجه لطمه وارد کند. (طبق تشخیص دادگاه خانواده)

6- محکومیت قطعی زوج به مجازات 5 سال حبس یا بیشتر یا به جزای نقدی که به دلیل عجز از پرداخت، منجر به 5 سال بازداشت شود یا به جزای نقدی و حبس که جمعاً، به 5 سال بازداشت یا بیشتر منتهی شود و حکم مجازات در حال اجرا باشد.

هر یک از شروطی که تا کنون گفته شد می تواند در صورت اثبات در دادگاه خانواده از دلایل طلاق زن باشد و به او حق طلاق بدهد و مشورت با یک وکیل آنلاین طلاق به این منظور بهترین اقدام ممکن است.

7- ابتلای زوج به هر گونه اعتیاد زیان آوری که به تشخیص دادگاه به اساس زندگی خانوادگی خلل آورد و ادامه زندگی برای زوجه دشوار باشد.

8- ترک زندگی خانوادگی از سوی زوج ، بدون دلیل موجه یا اینکه زوج 6 ماه متوالی بدون عذر موجه، غیبت نماید .

9- محکومیت قطعی زوج بر اثر ارتکاب به جرم و اجرای هر گونه مجازات اعم از حد و تعزیر است که مغایر با شئون خانوادگی زوجه باشد.

10- بچه دار نشدن زوج پس از گذشت 5 سال از زندگی مشترک به دلیل عقیم بودن یا مشکلات جسمی

11- مفقودالاثر شدن زوج، چنانچه ظرف مدت 6 ماه پس از مراجعه‌ ی زوجه به دادگاه پیدا نشود.

12- ازدواج مجدد زوج بدون اجازه همسر و به تشخیص دادگاه بین همسران عدالت رعایت نشود.

با اثبات یکی از شروط فوق، زوجه می تواند درخواست طلاق را مطرح نماید و برای کاهش خطا و اشتباهات خود در این خصوص، حتماً با یک وکیل آنلاین طلاق مشورت کند و راهنمایی های لازم را دریافت نماید.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان در زمینه طلاق، با بهترین وکیل طلاق، موسسه حقوقی دادآرمان تماس بگیر.

کلام آخر

وکیل طلاق یک وکیل پایه یک دادگستری است که در زمینه دعاوی مربوط به طلاق فعالیت و قبول وکالت می نماید و به همه ی قوانین طلاق خصوصا قوانین جدید و همچنین روند رسیدگی دادگاه خانواده به دعاوی طلاق آشنایی کامل دارد، بنابراین وکیل طلاق، بهترین کسی است که می تواند هر یک از زوجین را برای طلاق و مطالبه ی حقوق آنها در طلاق و پس از آن راهنمایی کند؛ از این رو موسسه حقوقی دادآرمان برای دریافت مشاوره ی حضوری، بهترین وکیل طلاق در تهران را به شما معرفی می کند؛ همچنین در صورتی که وقت کافی برای مراجعه ی حضوری به دفتر وکیل طلاق را ندارید، می توانید برای دریافت مشاوره ی رایگان به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه ی حضوری، با وکیل آنلاین موسسه حقوقی دادآرمان اقدام کنید و بدون اتلاف وقت و هزینه از مزایای مشورت با یک وکیل طلاق با تجربه بهره مند شوید.

طبق شروط دوازدگانه عقدنامه هرگاه مرد به مدت 6 ماه از پرداخت نفقه خودداری کند زن می تواند از دادگاه تقاضای طلاق نماید.

با دریافت هزینه ی مشاوره ی کم یا به صورت رایگان، این امکان را فراهم نموده است که افرادی که از بضاعت مالی کافی جهت دریافت مشاوره ی حضوری برخوردار نیستند، سوالات و مشکلات خود را در خصوص طلاق به صورت مجازی با وکیل آنلاین طلاق مطرح کنند و در زمان کوتاهی به بهترین پاسخ، خود دست یابند و این مزیت می تواند یکی از مهمترین دلایل افزایش تمایل کاربران در دریافت مشاوره ی غیر حضوری از وکیل آنلاین طلاق باشد.

طبق ماده 1133 قانون مدنی، مرد حق طلاق دارد یعنی هر زمان که بخواهد با دلیل یا بدون دلیل موجه می تواند به دادگاه مراجعه کرده و تقاضای طلاق نماید و دادگاه به درخواست مرد، رای طلاق را صادر می کند و برای درخواست طلاق از طرف مرد نیازی به ارائه دلایل محکمه پسند برای طلاق نمی باشد.

هرگاه بنا بر دلایلی ازدواج موجب زیان فاحش یکی از طرفین باشد، به منظور رهایی او از قید ازدواج، می ‌توان با شرایطی ازدواج را فسخ نمود. مانند تدلیس در ازدواج که از موجبات فسخ نکاح است.