وکیل طلاق غرب تهران - موسسه حقوقی دادآرمان

وکیل طلاق در غرب تهران

هر سوالی در مورد طرح دادخواست طلاق و دعاوی مربوط به طلاق داری، با موسسه حقوقی دادآرمان تماس بگیر و از بهترین وکیل طلاق در غرب تهران مشاوره رایگان دریافت کن تا بهترین نتیجه رو ببینی.

وکیل طلاق

وکیل طلاق در غرب تهران یک وکیل پایه یک دادگستری است که می تواند در کلیه زمینه های قضایی اعم از حقوقی و کیفری فعالیت نماید؛ اما وکیل طلاق به طور تخصصی تنها در زمینه دعاوی مربوط به طلاق مانند انواع طلاق ها (طلاق توافقی، طلاق از طرف زن، طلاق از طرف مرد، طلاق غیابی)، مطالبه نفقه، مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت، تنصیف اموال زوج در طلاق، حضانت فرزند، حق ملاقات با فرزند پس از طلاق، استرداد جهیزیه، الزام به تمکین زوجه و… فعالیت دارد و قبول وکالت می نماید، از این رو تجربه بسیاری در خصوص حل و فصل دعاوی طلاق و پیگیری پرونده های طلاق در دادگاه خانواده دارد.

وکیل طلاق در غرب تهران با کلیه قوانین طلاق در ایران به ویژه قوانین جدید و رویه دادگاه های خانواده در رسیدگی به پرونده های طلاق آگاهی کامل دارد، از این رو وکیل طلاق بهترین کسی است که می تواند به شما در مطالبه حقوق مالی خود در طلاق کمک کند و می توانید در کوتاهترین زمان به حق و حقوق خود در طلاق برسید.

برای اینکه بتونی بدون سردرگمی در دادگاه خانواده به حق و حقوق خود در طلاق برسی بهتره با یک وکیل طلاق با تجربه مشورت کنی، از این رو موسسه حقوقی دادآرمان بهترین وکیل طلاق تضمینی در غرب تهران را به شما معرفی می کند.

قانون طلاق در ایران

طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن زوجین از یکدیگر است و رابطه زوجیت بین زن و شوهر پس از طلاق کاملا از بین می رود و در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته، پس از طلاق از میان می ‌رود.

طبق قانون طلاق در ایران، طلاق جزو ایقاعات است، چون یک طرفه بوده و تنها از سوی مرد انجام می ‌شود. طبق ماده 1133 قانون مدنی مرد حق طلاق دارد و می تواند هر زمان که بخواهد همسر خود را حتی بدون داشتن دلیل موجه طلاق دهد، اما زن حق طلاق ندارد و نمی تواند بدون داشتن دلیل محکمه پسند برای طلاق اقدام کند.

طبق ماده 1139 قانون مدنی، طلاق تنها مخصوص عقد دائم بوده و زن در عقد موقت (صیغه) با پایان مدت یا بذل آن از سوی شوهر از زوجیت خارج می ‌شود و برای پایان رابطه زوجیت بین زن و شوهر نیازی به طلاق نیست.

انواع طلاق براساس رجوع

رجوع در طلاق به معنی بازگشت مرد به همسر خود پس از طلاق و ادامه زندگی مشترک در ایام عده طلاق است و با این رجوع ازدواج قبلی با تمام آثاری که داشته، ادامه پیدا می کند و نیازی به جاری شدن عقد نکاح مجدد نمی‌ باشد. براساس رجوع طلاق به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

طلاق بائن

طلاق بائن به طلاقی گفته می ‌شود که پس از طلاق، رابطه زوجیت به طور کامل بین زن و شوهر از بین می رود و مرد در ایام عده طلاق بائن نمی تواند به همسر سابق خود رجوع کند.

طلاق رجعی

در طلاق رِجعی مرد می ‌تواند تا زمانی که عده زن پایان نیافته، بدون نیاز به عقد نکاح جدید به همسر خود رجوع نماید و زندگی مشترک خود را دوباره شروع کنند و ازدواج قبلی با تمام آثاری که دارد پا بر جا است. در طلاق رجعی رابطه زوجیت زن و شوهر به طور کامل قطع نمی شود و در ایام عده طلاق زوجین از یکدیگر ارث می برند و تفقه زن نیز بر عهده مرد خواهد بود و زن می تواند در منزل مرد اقامت داشته باشد.

انواع طلاق براساس درخواست کننده طلاق

براساس اینکه چه کسی تصمیم به طلاق دارد و دادخواست طلاق را به دادگاه تقدیم می کند، طلاق به دو دسته تقسیم می شود:

طلاق یک طرفه

طلاق یک طرفه طلاقی است که فقط از طرف یکی از زوجین مطرح می شود و تنها یکی از زوجین تصمیم به طلاق دارد، از این رو دادخواست طلاق را به دادگاه خانواده تقدیم می کند. طلاق یک طرفه ممکن است از طرف زن یا مرد مطرح شود. در واقع طلاق یک طرفه به دو دسته طلاق از طرف مرد و طلاق از طرف زن تقسیم می شود.

برای اطلاع از شرایط طلاق زوجه می تونی با وکیل طلاق در شمال تهران تماس بگیری و مشاوره رایگان دریافت کنی.

طلاق توافقی

در طلاق توافقی برخلاف طلاق یک طرفه، زن و شوهر هر دو برای طلاق با هم توافق دارند و برای پایان دادن به زندگی مشترک خود تصمیم به طلاق می گیرند، از این رو دادخواست طلاق توافقی را به دادگاه تقدیم می کنند. در طلاق توافقی زن و مرد بدون دخالت دادگاه در خصوص مسائل مالی و غیرمالی طلاق مانند مهریه، نفقه، استرداد جهیزیه، حضانت فرزند پس از طلاق و حق ملاقات با فرزند توافق می کنند و توافقات خود را به صورت مکتوب به دادگاه ارائه می دهند.

برای دریافت مشاوره آنلاین از طریق پیج اینستاگرام بهترین وکیل ایران با ما در ارتباط باشید…

هزینه وکیل طلاق در غرب تهران

رسیدگی به دعاوی طلاق در دادگاه خانواده مانند سایر دعاوی، در سه مرحله بدوی (نخستین)، تجدیدنظر و فرجام خواهی انجام می شود. در صورتی که برای ثبت دادخواست و پیگیری پرونده طلاق در دادگاه به وکیل طلاق در غرب تهران وکالت داده اید، پرداخت حق الوکاله وکیل به این صورت می باشد:

هزینه وکیل طلاق در غرب تهران برای هر یک از مراحل دادرسی جداگانه تعیین و پرداخت می شود، یعنی اگر پرونده طلاق در مرحله بدوی بسته شود حق الوکاله وکیل فقط برای مرحله بدوی پرداخت می شود و اگر پرونده طلاق در مرحله تجدیدنظر نیز بررسی شود، هزینه وکیل طلاق برای مرحله تجدیدنظر نیز پرداخت می شود.

مقدار و نحوه پرداخت حق الوکاله وکیل طلاق در غرب تهران با توجه به توافق وکیل و موکل تعیین می شود و مبلغ آن با توجه به حسن شهرت و تجربه وکیل، میزان دشواری و پیچیدگی پرونده طلاق، مدت زمان رسیدگی به پرونده و… متغیر خواهد بود.

همچنین در صورتی که افراد فقط برای دریافت مشاوره حضوری به دفتر وکیل طلاق مراجعه کنند تنها حق مشاوره با وکیل را پرداخت می کنند که این مبلغ نیز با توجه به نوع پرونده، مدت زمان مشاوره و… متفاوت خواهد بود.

اگر برای طرح دادخواست طلاق و دعاوی مربوط به آن نیاز به راهنمایی و مشاوره با یک وکیل طلاق با تجربه داری موسسه حقوقی دادآرمان بهترین وکیل طلاق در شرق تهران را به شما معرفی می کند.

کلام آخر

بهترین راهکار برای ثبت دادخواست طلاق و پیگیری پرونده وکالت دادن به یک وکیل طلاق تضمینی است. وکیل طلاق می تواند با استفاده از دانش و تجربه خود در خصوص دعاوی طلاق، برای ثبت دادخواست و پیگیری پرونده طلاق در دادگاه خانواده بدون اتلاف وقت و هزینه اقدام کند و شما می توانید با وکالت دادن به وکیل طلاق تهران و اعتماد به او بدون نگرانی به حق و حقوق خود در طلاق برسید.

همچنین می توانید در صورتی که وقت کافی برای مراجعه حضوری به دفتر وکیل طلاق ندارید با وکیل آنلاین طلاق موسسه حقوقی دادآرمان تماس گرفته و مشاوره حقوقی حضوری رایگان دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی رایگان طلاق از وکیل آنلاین طلاق می توانید از طریق پیام رسان ها مانند واتساپ (وکیل آنلاین واتساپ)، اینستاگرام و تلگرام (وکیل آنلاین تلگرام) با ما در ارتباط باشید و به صورت غیر حضوری سوالات و مشکلات حقوقی خود را مطرح کنید و از مزایای موسسه حقوقی آنلاین استفاده کنید.

رجوع در طلاق به معنی بازگشت مرد به همسر خود پس از طلاق و ادامه زندگی مشترک در ایام عده طلاق است و با این رجوع ازدواج قبلی با تمام آثاری که داشته، ادامه پیدا می کند و نیازی به جاری شدن نکاح مجدد نمی‌ باشد.

در طلاق رِجعی مرد می ‌تواند تا زمانی که عده زن پایان نیافته، بدون نیاز به عقد نکاح جدید به همسر خود رجوع نماید و زندگی مشترک خود را دوباره شروع کنند و ازدواج قبلی با تمام آثاری که دارد پا بر جا است. در طلاق رجعی رابطه زوجیت زن و شوهر به طور کامل قطع نمی شود و در ایام عده طلاق زوجین از یکدیگر ارث می برند و تفقه زن نیز بر عهده مرد خواهد بود و زن می تواند در منزل مرد اقامت داشته باشد.

برای اطلاع از هزینه وکیل طلاق کلیک کن.

طلاق یک طرفه: طلاق یک طرفه طلاقی است که فقط از طرف یکی از زوجین مطرح می شود و تنها یکی از زوجین تصمیم به طلاق دارد و به دو دسته طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد تقسیم می شود.

طلاق توافقی: در طلاق توافقی برخلاف طلاق یک طرفه، زن و شوهر هر دو برای طلاق با هم توافق دارند و برای پایان دادن به زندگی مشترک خود تصمیم به طلاق می گیرند.

5 1 رای
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها