وکیل ارث

درصد وکیل از ارث چقدر است؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد در خصوص وکالت دادن به وکیل ارث برای پیگیری پرونده دعاوی مربوط به ارث و تقسیم ترکه مطرح می کنند، این است که درصد وکیل از ارث چقدر است؟ آیا مقدار ترکه در حق الوکاله وکیل ارث برای پیگیری پرونده موثر است یا خیر؟

برای دریافت پاسخ تمام سوالات خود در مورد تقسیم ترکه و دعاوی مربوط به آن با بهترین وکیل ارث (وکیل ارث آنلاین) موسسه حقوقی دادآرمان تماس بگیر و کاملترین مشاوره و راهنمایی را در این زمینه دریافت کن.

ماترک چیست؟

ترکه یا ماترک به تمام اموال و دارایی های به جا مانده از متوفی گفته می شود؛ اعم از منقول مانند خودرو یا غیر منقول مانند املاک که پس از پرداخت دیون و بدهی های متوفی از ماترک، مابقی آن بین ورثه تقسیم می شود.

افراد می توانند در زمان حیات خود وصیت نامه بنویسند و برای اموال خود پس از فوت تعیین تکلیف نمایند. یکی از نکاتی که موصی در خصوص نوشتن وصیت نامه باید مورد توجه قرار دهد، این است که او نمی تواند در وصیت نامه برای کل اموال و دارایی های خود تصمیم گیری کند و فقط می تواند برای ثلث اموال خود تعیین تکلیف نماید، مثلا ثلث اموال خود را ببخشد و یا فرزند یا فرزندانش را از آن محروم کند، اگر غیر از این عمل نماید، وصیت نامه از نظر قانونی مورد پذیرش نبوده و باطل خواهد بود و ضروری نیست ورثه به وصیت نامه عمل کنند.

اگر هر سوالی در مورد تقسیم ترکه داری با شماره تلفن وکیل ارث موسسه حقوقی دادآرمان تماس بگیر و کاملترین مشاوره و راهنمایی در زمینه ارث و میراث رو دریافت کن.

چه کسانی از متوفی ارث می برند؟

طبق ماده 861 قانون مدنی، سبب و نسب از موجبات ارث هستند. ارث به موجب سبب یعنی شخص به واسطه ی عقد دائم از متوفی ارث می برد؛ اما در عقد موقت زن و مرد از یکدیگر ارث نمی برند.

ارث به موجب نسب یعنی کسانی از متوفی ارث می برند که با وی رابطه ی خونی داشته باشند. کسانی که به دلیل خویشاوندی نسبی از متوفی ارث می برند، در سه طبقه قرار می گیرند:

طبقه اول: پدر، مادر، فرزندان و نوه ها

طبقه دوم: پدربزرگ، مادربزرگ، برادر، خواهر و فرزندان آنها

طبقه سوم: عمو، عمه، دایی، خاله و فرزندان آنها

نکته: در طلاق رجعی که امکان رجوع و ادامه زندگی مشترک پس از طلاق تا پایان ایام عده طلاق وجود دارد، در صورت فوت یکی از همسران طرف مقابل طبق آنچه گفته شد از شخص فوت شده ارث می برد.

اگر تصمیم داری برای مطالبه مهریه از ارث شوهرت اقدام کنی، اما از قوانین و نحوه طرح دادخواست اطلاعی نداری از وکیل ارث موسسه حقوقی دادآرمان کمک بگیر.

نحوه محاسبه درصد وکیل از ارث

رسیدگی به دعاوی تقسیم ترکه، در دادگاه مانند سایر دعاوی دارای چند مرحله است که هزینه وکیل ارث براساس اینکه پرونده ی تقسیم ترکه در کدام مرحله باشد، محاسبه می شود؛ مثلاً اگر پرونده در مرحله بدوی باشد، درصد وکیل از ارث مربوط به مرحله بدوی یا نخستین پرداخت می شود. همچنین مقدار و نحوه ی پرداخت آن بستگی به توافق وکیل ارث با موکل دارد و این مبلغ طبق برخی معیارها تعیین می شود؛ مانند پیچیدگی پرونده، تعداد جلسات دادرسی، تعداد مراحل دادرسی و غیره.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تقسیم ترکه توسط دادگاه با وکیل ارث (وکیل ارث آنلاین) موسسه حقوقی دادآرمان تماس بگیر.

کلام آخر

وکیل ارث یک وکیل پایه یک دادگستری است که در زمینه دعاوی مربوط به ارث و میراث و امور حسبی فعالیت و قبول وکالت می نماید و به همه ی قوانین ارث و امور حسبی خصوصا قوانین جدید و همچنین روند رسیدگی دادگاه خانواده به دعاوی ارث و میراث آشنایی کامل دارد، بنابراین وکیل ارث، بهترین کسی است که می تواند افراد را در خصوص اختلافات ورثه در تقسیم ترکه و عاوی امور حسبی راهنمایی کند؛ از این رو موسسه حقوقی دادآرمان برای دریافت مشاوره ی حضوری، بهترین وکیل ارث در تهران را به شما معرفی می کند؛ همچنین اگر وقت کافی برای مراجعه به دفتر وکیل ارث و استفاده از خدمات موسسه حقوقی به صورت حضوری را ندارید، می توانید برای دریافت مشاوره ی رایگان به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه ی حضوری، با وکیل آنلاین موسسه حقوقی دادآرمان اقدام کنید و بدون اتلاف وقت و هزینه از مزایای مشورت با یک وکیل ارث با تجربه بهره مند شوید.

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص دعاوی ارث و امور حسبی، موسسه حقوقی دادآرمان شماره تلفن وکیل ارث در تهران را در اختیار شما قرار می دهد، تماس بگیر و کاملترین مشاوره را در این زمینه دریافت کن.

ترکه یا ماترک به تمام اموال و دارایی های به جا مانده از متوفی گفته می شود؛ اعم از منقول مانند خودرو یا غیر منقول مانند املاک که پس از پرداخت دیون و بدهی های متوفی از ماترک، مابقی آن بین ورثه تقسیم می شود.

گواهی انحصار وراثت، گواهی است که به درخواست ورثه، توسط شورای حل اختلاف آخرین محل اقامتگاه متوفی صادر می شود و در آن ورثه متوفی و میزان سهم الارث هر یک مشخص می شود.

خیر، طبق قانون فقط در عقد دائم زن و شوهر از یکدیگر ارث می برند.

5 1 رای
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها